Rubrika Life

3 z 10 lidí uvažují o pořízení solárních panelů

Mujbiz.cz , 20. září 2017 12:36
3 z 10 lidí uvažují o pořízení solárních panelů

29 procent Čechů uvažuje o pořízení fotovoltaických panelů do své domácnosti. Zájem o tato zařízení klesá se stoupajícím věkem, častěji by si je pořídili také muži. Více než polovina Čechů o pořízení panelů vůbec neuvažuje – důvodem je vysoká pořizovací cena. 13 procent lidí neví, k čemu fotovoltatické panely slouží.

Spotřebitelské ceny v srpnu klesly

Mujbiz.cz , 16. září 2017 00:00

Spotřebitelské ceny klesly v srpnu proti červenci o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména snížení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a dále v oddíle ostatní zboží a služby a v oddíle odívání a obuv. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v srpnu stejně jako v červenci o 2,5 %.

Polovina mladých lidí využívá chytré telefony k monitorování svých sportovních aktivit

Mujbiz.cz , 11. září 2017 12:00
Polovina mladých lidí využívá chytré telefony k monitorování svých sportovních aktivit

30 procent Čechů používá pro měření svých sportovních aktivit chytré telefony. Více jsou monitorování sportovního výkonu pomocí smartpohonů nakloněni muži než ženy. Největšími fanoušky užívání chytrých telefonů k monitoringu svých sportovních aktivit jsou lidé ve věku 18 - 29let. Ke sportu patří i doplňková strava - 3 z 10 lidí využívá sportovní potravinové doplňky.

Česko vyniká v ekologickém zemědělství

Mujbiz.cz , 04. září 2017 15:00

Výměra zemědělské půdy se zmenšuje, ubývá hlavně orné půdy. Snižuje se i počet pracovníků v zemědělství. Od začátku tisíciletí však sedminásobně vzrostl počet ekologicky hospodařících farem.

Vánoční trendy on-line nakupování pro rok 2017

Mujbiz.cz , 31. srpen 2017 12:15
Vánoční trendy on-line nakupování pro rok 2017

On-line obchodníci a marketingoví specialisté se na předvánoční sezónu začínají chystat už během léta či začátkem podzimu, zvažují reklamní strategie i cenovou politiku. Studie společnosti CJ Affiliate podrobně analyzuje loňskou vánoční sezónu a předpovídá trendy pro tu letošní. E-shopům mohou tyto informace pomoci s optimalizací prodeje pro letošní Vánoce.

Co nakupují Češi a Slováci v zahraničí?

Mujbiz.cz , 28. srpen 2017 16:38
Co nakupují Češi a Slováci v zahraničí?

Díky různým diskusím o dvojité kvalitě produktů v oblasti rychloobrátkového zboží ve východní a západní Evropě se nákupy v zahraničí stávají opět středem zájmu. Výdaje domácností na zahraniční nákupy FMCG, tj. potravin a drogerie, tvoří 1,1 procento na Slovensku a méně než 1 procento v České republice.

Práce pro absolventy v Česku výrazně přibylo. Nejvíce v administrativě, v oblasti práva a HR

Mujbiz.cz , 24. srpen 2017 14:00

Pracovních pozic pro absolventy v loňském roce výrazně přibylo. Největší poptávka po juniorních uchazečích je aktuálně v administrativě, v právu a v oblasti HR. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Hays Czech Republic. Vysoká poptávka po absolventech navíc vede k výraznému růstu jejich ohodnocení.

Příjmy a výdaje českých domácností v 1. čtvrtletí 2017

Mujbiz.cz , 24. srpen 2017 07:00
Příjmy a výdaje českých domácností v 1. čtvrtletí 2017

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí 2017 zvýšila dynamiku hospodářského růstu, který svým tempem převýšil průměr Evropské unie. Silnější ekonomická výkonnost byla znatelná zejména ve srovnání s druhou polovinou roku 2016, kdy došlo k mírnému zpomalení růstu národního hospodářství. Zlepšování celkové ekonomické situace se pozitivně projevilo na příjmové situaci domácností a jejich výdajích. Co vyplynulo z podrobnějšího rozboru příjmů a výdajů domácností zveřejněného MPSV?

Provozovatelé e-shopů nadále používají klamavé obchodní praktiky

Mujbiz.cz , 20. srpen 2017 14:00
Provozovatelé e-shopů nadále používají klamavé obchodní praktiky

Obliba Čechů v nakupování přes internet neustále stoupá. Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonů v oblasti prodeje zboží v e-shopech. Oproti 1. čtvrtletí 2017 zaznamenala v tomto období nárůst zjištění téměř o 5 procent. Z 277 uskutečněných kontrol bylo ve 250 případech shledáno porušení zákonných povinností, což je více než 90 procent.

Za péči o domácí mazlíčky utratíme dvě miliardy ročně

Mujbiz.cz , 19. srpen 2017 00:00

Jedno a více zvířat chová polovina českých domácností. V Evropě tak patříme k chovatelské špičce. Za veterinární péči o domácí mazlíčky utratíme zhruba dvě miliardy korun ročně.

Strana 1 z 4 Další »