Rubrika Tech

3 z 10 lidí uvažují o pořízení solárních panelů

Mujbiz.cz , 20. září 2017 12:36
3 z 10 lidí uvažují o pořízení solárních panelů

29 procent Čechů uvažuje o pořízení fotovoltaických panelů do své domácnosti. Zájem o tato zařízení klesá se stoupajícím věkem, častěji by si je pořídili také muži. Více než polovina Čechů o pořízení panelů vůbec neuvažuje – důvodem je vysoká pořizovací cena. 13 procent lidí neví, k čemu fotovoltatické panely slouží.

Polovina mladých lidí využívá chytré telefony k monitorování svých sportovních aktivit

Mujbiz.cz , 11. září 2017 12:00
Polovina mladých lidí využívá chytré telefony k monitorování svých sportovních aktivit

30 procent Čechů používá pro měření svých sportovních aktivit chytré telefony. Více jsou monitorování sportovního výkonu pomocí smartpohonů nakloněni muži než ženy. Největšími fanoušky užívání chytrých telefonů k monitoringu svých sportovních aktivit jsou lidé ve věku 18 - 29let. Ke sportu patří i doplňková strava - 3 z 10 lidí využívá sportovní potravinové doplňky.

Trh práce čeká revoluce

Mujbiz.cz , 07. září 2017 00:00
Trh práce čeká revoluce

Nezaměstnanost se drží na rekordně nízké úrovni – 4,1 % je nejnižší červencová míra za posledních 20 let. Role na trhu práce se rychle obrací. Dříve soupeřili kandidáti o pozice, dnes se společnosti přetahují o uchazeče. Zaměstnavatelé už nejsou těmi, kdo si vybírá.

Chatboty mění podnikové služby

Mujbiz.cz , 04. září 2017 13:00
Chatboty mění podnikové služby

Chatboty nepředstavují jen další krok při budování jednotné zákaznické zkušenosti, ale přináší i zlepšování služeb zákazníkům a odbourání rutinní práce zaměstnanců kontaktních center.

Provozovatelé e-shopů nadále používají klamavé obchodní praktiky

Mujbiz.cz , 20. srpen 2017 14:00
Provozovatelé e-shopů nadále používají klamavé obchodní praktiky

Obliba Čechů v nakupování přes internet neustále stoupá. Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonů v oblasti prodeje zboží v e-shopech. Oproti 1. čtvrtletí 2017 zaznamenala v tomto období nárůst zjištění téměř o 5 procent. Z 277 uskutečněných kontrol bylo ve 250 případech shledáno porušení zákonných povinností, což je více než 90 procent.

Prodej malých domácích spotřebičů vzrostl meziročně o 12 %

Mujbiz.cz , 14. srpen 2017 16:35
Prodej malých domácích spotřebičů vzrostl meziročně o 12 %

Trh s technickým spotřebním zbožím zaznamenal podle GFK v České republice za druhé čtvrtletí roku 2017 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku mírný růst na úrovni jednoho procenta. Pozitivní vývoj byl tažen zejména sektorem malých domácích spotřebičů, který meziročně zaznamenal růst o více jak 12 procent. Na kladném vývoji se také podílely sektory velkých domácích spotřebičů a kancelářské a výpočetní techniky.

Proč byste měli mít přehled o programech ve svém počítači

Mujbiz.cz , 11. srpen 2017 08:49
Proč byste měli mít přehled o programech ve svém počítači

Dokázali byste vyjmenovat všechny programy, které máte nainstalované v počítači? Je to málo pravděpodobné. Bez ohledu na to, zda se jedná o běžné domácí uživatele, nebo velké firmy, se odborníci shodují: bez důkladného softwarového auditu se takový přehled získat nepodaří.

Pozornost věnovaná e-mailům trvale roste

Mujbiz.cz , 27. červenec 2017 13:30
Pozornost věnovaná e-mailům trvale roste

Průměrný čas strávený čtením e-mailu se mezi lety 2011-16 zvýšil o 7 %. E-maily jsou tak v době snižování pozornosti uživatelů světlou výjimkou a představují vhodnou příležitost pro marketingové využití.

Automatizace hledání osob

26. červenec 2017 14:13
Automatizace hledání osob

Pokud byste měli nějakou informaci o hledané osobě, dejte nám vědět. Pokud byste měli i její fotografii nebo videozáznam, velmi by nám to pomohlo… V případě aplikace Lusk však nejde o policejní vyšetřování, nýbrž o hledání a výběr vhodných kandidátů. Annabelle Diamantino, CEO a zakladatelka společnosti, která sídlí v České republice, vysvětluje, jak Lusk funguje a jak pomáhá HR pracovníkům při náboru.

Výdaje na digitální reklamu vzrostly vloni o pětinu

Mujbiz.cz , 14. červenec 2017 00:00

Podle poslední zprávy z dílny Pricewaterhouse Coopers a Interactive Advertising Bureau nazvané Internet Advertising Revenue Report, vzrostly výdaje na digitální reklamu v roce 2016 ve srovnání s předchozím rokem o 22 % na 72,5 miliard dolarů. Poprvé v historii připadla více než polovina těchto výdajů na reklamu v mobilech, konkrétně 36,6 miliard dolarů (51 % z celkových výdajů).

Strana 1 z 4 Další »