Rubrika Podnikání

Práce z domova zatím beze změn, obliba dále roste

Mujbiz.cz , 19. červenec 2017 13:26
Práce z domova zatím beze změn, obliba dále roste

Práce z domova představuje flexibilní formu výkonu závislé práce, kdy zaměstnanec pracuje zcela nebo zčásti ze svého domova. Tento způsob se těší čím dál větší oblibě a řada společností ho běž-ně nabízí jako jeden z pracovních benefitů, a to i přesto, že je s ním spjata složitá administrativa a nepříliš dostatečná právní úprava.

Firemní kultura ovlivňuje produktivitu i odchody zaměstnanců

Mujbiz.cz , 16. červenec 2017 00:00
Firemní kultura ovlivňuje produktivitu i odchody zaměstnanců

Rozdíl v produktivitě mezi šťastnými a nešťastnými zaměstnanci je více než pětinový. I když je spokojenost zaměstnanců ve velké míře ovlivňována firemní kulturou zaměstnavatele, jen méně než polovina českých firem považuje dle průzkumu agentury Grafton Recruitment atmosféru na pracovišti a firemní kulturu za důležitou. Pokud však chtějí stabilní a produktivní tým, měli by firemní kultuře věnovat zvýšenou pozornost. Jejím prostřednictvím totiž mohou také výrazně snížit fluktuaci svých pracovníků.

Výdaje na digitální reklamu vzrostly vloni o pětinu

Mujbiz.cz , 14. červenec 2017 00:00

Podle poslední zprávy z dílny Pricewaterhouse Coopers a Interactive Advertising Bureau nazvané Internet Advertising Revenue Report, vzrostly výdaje na digitální reklamu v roce 2016 ve srovnání s předchozím rokem o 22 % na 72,5 miliard dolarů. Poprvé v historii připadla více než polovina těchto výdajů na reklamu v mobilech, konkrétně 36,6 miliard dolarů (51 % z celkových výdajů).

Investiční býčí trh má prý ještě potenciál

Mujbiz.cz , 14. červenec 2017 00:00
Investiční býčí trh má prý ještě potenciál

Býčí trhy se rodí z pesimismu a umírají na euforii. Podle tohoto měřítka má aktuální býčí trh ještě potenciál, ale podle odborníků Fidelity International je na investorech patrná nejistota, kdy a jak by mohl skončit. Není divu, býci vládnou již 99 měsíců, od března 2009, a trhy zažily výrazné oživení. I když trh ještě není na vrcholu, může k tomu prý dojít v příštích 12–18 měsících.

Česká ekonomika v první čtvrtletí 2017 akcelerovala

Mujbiz.cz , 04. červenec 2017 10:33
Česká ekonomika v první čtvrtletí 2017 akcelerovala

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí akcelerovala. Rostly mzdy, ale i ceny. Vývoz dosáhl nejlepšího čtvrtletního výsledku v historii. Růst hrubého domácího produktu zrychlil, hlavně díky zvýšení výdajů na konečnou spotřebu a nadprůměrným výsledkům zahraničního obchodu.

Češi při cestování preferují Slovensko

Mujbiz.cz , 02. červenec 2017 00:00

Střední a východní Evropa se stala pro Čechy a další národy v regionu nejvyhledávanějším cílem jejich cest. Mezi tři nejoblíbenější destinace patří Slovensko, které navštívilo 68 % Čechů, a Chorvatsko spolu s Polskem, které je atraktivní pro 43 %, respektive 42 % cestovatelů, vyplývá z průzkumu GfK a PayPal.

Piráti chtějí férový daňový systém, porovnali i návrhy jiných stran

Mujbiz.cz , 01. červenec 2017 00:00
Piráti chtějí férový daňový systém, porovnali i návrhy jiných stran

Volební programy většiny stran jsou hotové a Piráti se rozhodli porovnat dopady jednotlivých daňových návrhů. Porovnali mediánovou mzdu, tedy zaměstnance s 25 tisíci korun hrubého, člověka s příjmem 50 tisíc hrubého, který reprezentuje vyšší střední třídu a příjmy Andreje Babiše, jehož hrubý zisk dopočetli dle daňového přiznání na 50 milionů korun.

Srovnávač hypoték s nižší provizí než makléři

Mujbiz.cz , 30. červen 2017 10:00
Srovnávač hypoték s nižší provizí než makléři

Nový internetový fintech projekt hypo360.cz vstupuje na český hypoteční trh a je prvním přímým online poradcem pro zprostředkování hypotečních úvěrů, který klientům vyplácí zpět provizi za sjednání obchodu standardně placenou bankou finančním poradcům.

Mileniálové nutí firmy změnit přístup k zaměstnancům

Mujbiz.cz , 29. červen 2017 00:00
Mileniálové nutí firmy změnit přístup k zaměstnancům

Mileniálové, neboli generace Y, budou již brzy tvořit dominantní skupinu na celém trhu práce. Již nyní hrají prim v oboru podnikových služeb, kde průměrný věk zaměstnanců dosahuje 31 let. Protože má tato generace jiné preference a kariérní představy, než v oborech, kde je věkové složení pestřejší, musí jim česká centra podnikových služeb přizpůsobit svoje pracovní podmínky, aby dokázaly získat dostatečný počet kvalifikovaných pracovníků.

S různými formami šikany na pracovišti má aktuálně zkušenost téměř pětina osob

Mujbiz.cz , 28. červen 2017 00:00

S některou z forem šikany na pracovišti má aktuálně zkušenost 19 procent osob starších 15 let. Problém mobbingu je záležitostí všech věkových i vzdělanostních skupin, nicméně častěji postihuje ženy a osoby ve středním věku. Šikana je vůči postiženým nejčastěji uplatňovaná ze strany jejich nadřízených.

Strana 1 z 46 Další »