Rubrika Podnikání

Zodpovědnost za tvorbu cen se přesouvá na prodej a marketing

Mujbiz.cz , 13. May 2024 12:16
Zodpovědnost za tvorbu cen se přesouvá na prodej a marketing

Společnost Vendavo, přední celosvětový poskytovatel řešení pro správu a optimalizaci cen pro výrobní a obchodní společnosti, zveřejnila výsledky průzkumu Pricing Excellence and Outlook 2024, který zrealizovala ve spolupráci se společností Copperberg. Vyplývá z nich, že zodpovědnost za tvorbu cen se u obchodních firem pomalu přesouvá z oddělení financí na oddělení prodeje a marketingu, a to především z důvodu stávající ekonomické volatility. Stále důležitější dovedností zaměstnanců týmů zodpovědných za tvorbu cen je pak datová analytika. Větší polovina organizací již při cenotvorbě alespoň částečně využívá umělou inteligenci.

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

Mujbiz.cz , 07. May 2024 00:00
Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice. Jde o první subjekt budované sítě klinik Medicanima, kterou spravuje investiční fond First Veterinary Fund Central Europe SICAV (Vetfund). Vetfund je prvním investičním fondem v České republice zaměřeným na oblast veterinární péče. Jeho cílem je zhodnocovat finanční prostředky skrze přímé investice do vybraných referenčních veterinárních klinik a do progresivních společností působících v oblasti veterinární péče v České republice a ve střední Evropě.

Developeři v Česku si oblíbili strategii Shell & Core

Mujbiz.cz , 29. April 2024 23:00
Developeři v Česku si oblíbili strategii Shell & Core

Podle dat společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic, zesiluje v Česku trend zvaný Shell & Core. Jedná se o strategii developerů, při které jsou průmyslové stavby realizované do fáze zajištění základních konstrukcí a infrastruktury, avšak interiérové prvky zůstávají nedokončené a dokončeny budou až dle preferencí konkrétního nájemce. Ke konci 1. čtvrtletí 2024 bylo v tomto stavu na trhu k dispozici zhruba 360 000 m2 prostor. Růst tohoto trendu je spojen zejména s nedávnými výpadky v dodavatelských řetězcích a potřebou developerů pružně reagovat na aktuální poptávku. Nájemcům pak tato strategie přináší výraznou časovou úsporu.

Colliers: I přes stavební boom přetrvává nedostatek průmyslových nemovitostí

Mujbiz.cz , 21. November 2023 00:00

Český trh průmyslových nemovitostí zažívá v roce 2023 velký rozmach stavební aktivity. I když je současné době ve výstavbě více než 1,5 milionu m2, nově dokončených projektů je málo a míra neobsazenosti nadále zůstává pod 2 %. Celková nabídka moderních industriálních prostor v České republice během 3. čtvrtletí 2023 vzrostla pouze o 182 200 m2 a na konci září tak činila 11,44 milionu m2. Nájmy se po raketovém růstu v průběhu posledních tří let stabilizovalo a koncem září se pohybovalo mezi 7,50 – 7,70 euro za m2 měsíčně za sklad a 9,50 – 12,50 euro za m2 měsíčně za kancelářský vestavek. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

Desk sharing zvyšuje standard pracovních míst

Mujbiz.cz , 19. July 2023 00:00
Desk sharing zvyšuje standard  pracovních míst

Desk sharing, neboli sdílení pracovních stolů, se začíná zabydlovat v českých kancelářích. Nejen, že zvyšuje efektivitu využití kancelářských prostor, ale zaměstnancům nabízí i vyšší komfort. Firmy totiž obvykle v případě desk sharingu investují do standardu jednotlivých pracovních stanic více než při tradičním uspořádání kanceláří, a to až o polovinu. Vyplývá to z dat společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

Požadavky na kanceláře i ceny pronájmů díky ESG porostou

Mujbiz.cz , 12. June 2023 00:00
Požadavky na kanceláře i ceny pronájmů díky ESG porostou

Moderní kancelářské budovy představují pro řadu společností důležitý faktor při naplňování jejich ESG strategií. Trh nemovitostí v České republice však zatím není na nové požadavky firem plně připraven. Situaci nevyřeší ani výstavba plánovaná na nejbližší roky, protože splnění přísných norem a certifikací je náročné procesně i finančně.

Po Dark Stores přichází Cloud Kitchen, ve velkých městech se ke slovu dostanou i méně atraktivní lokality a prostory

Mujbiz.cz , 05. May 2023 00:00
Po Dark Stores přichází Cloud Kitchen, ve velkých městech se ke slovu dostanou i méně atraktivní lokality a prostory

Na rozdíl od některých západoevropských velkoměst, které přistupují k regulacím či dočasným zákazům konceptu Dark Stores, v Praze tento fenomén zažívá svůj boom. Dle expertů ze společnosti Colliers má spolu s nově prosazujícím se konceptem Cloud Kitchen potenciál zaplnit i méně atraktivní prostory, které dlouhodobě zůstávaly nepronajaty.

Zajistěte bezpečnost informací s normou ČSN ISO/IEC 27002

Mujbiz.cz , 27. April 2023 18:00
Zajistěte bezpečnost informací s normou ČSN ISO/IEC 27002

Česká agentura pro standardizaci vydává český překlad evropské normy EN ISO/IEC 27002 z listopadu 2022, která přejímá identicky mezinárodní normu ISO/IEC 27002:2022, jedné z velmi důležitých norem týkajících se informační bezpečnosti. Norma přináší soubor postupů pomáhajících zajistit bezpečnost informací v rámci firem či institucí.

Dark Stores: Nový formát maloobchodu s dodávkou do 15 minut mění tvář měst

Mujbiz.cz , 26. July 2022 23:00
Dark Stores: Nový formát maloobchodu s  dodávkou do 15 minut mění tvář měst

Rozmach elektronického obchodování a měnící se preference zákazníků vytvořily nový fenomén – Dark Stores, neboli online prodejce dodávající zboží do 15 minut od objednávky. Během pandemie a uzávěr kamenných prodejen dosáhla e-commerce svého vrcholu, některým e-shopům vloni rostly prodeje i o desítky procent. V souvislosti s tím začala zejména ve větších městech s dostatečně hustou zástavbou růst i poptávka po menších a centrálně umístěných provozovnách a skladech e-shopů s plochou 150 až 500 m2.

Dvě třetiny uprchlíků z Ukrajiny chtějí v Česku zůstat natrvalo

Mujbiz.cz , 23. June 2022 14:17
Dvě třetiny uprchlíků z Ukrajiny chtějí v Česku zůstat natrvalo

Z průzkumu agentury Hofmann Personal vyplynulo, že téměř dvě třetiny uprchlíků z Ukrajiny chtějí zůstat v Česku a hledat si zde dlouhodobou práci. I přesto, že 59 % jich má vysokoškolské vzdělání, zaměstnání kvůli jazykové bariéře nachází nejčastěji ve výrobě.

Strana 1 z 119 Další »