Rubrika Kariéra

Doporučení na kurzy, školení a HR články

Práce z domova zatím beze změn, obliba dále roste

Mujbiz.cz , 19. červenec 2017 13:26
Práce z domova zatím beze změn, obliba dále roste

Práce z domova představuje flexibilní formu výkonu závislé práce, kdy zaměstnanec pracuje zcela nebo zčásti ze svého domova. Tento způsob se těší čím dál větší oblibě a řada společností ho běž-ně nabízí jako jeden z pracovních benefitů, a to i přesto, že je s ním spjata složitá administrativa a nepříliš dostatečná právní úprava.

Firemní kultura ovlivňuje produktivitu i odchody zaměstnanců

Mujbiz.cz , 16. červenec 2017 00:00
Firemní kultura ovlivňuje produktivitu i odchody zaměstnanců

Rozdíl v produktivitě mezi šťastnými a nešťastnými zaměstnanci je více než pětinový. I když je spokojenost zaměstnanců ve velké míře ovlivňována firemní kulturou zaměstnavatele, jen méně než polovina českých firem považuje dle průzkumu agentury Grafton Recruitment atmosféru na pracovišti a firemní kulturu za důležitou. Pokud však chtějí stabilní a produktivní tým, měli by firemní kultuře věnovat zvýšenou pozornost. Jejím prostřednictvím totiž mohou také výrazně snížit fluktuaci svých pracovníků.

Mileniálové nutí firmy změnit přístup k zaměstnancům

Mujbiz.cz , 29. červen 2017 00:00
Mileniálové nutí firmy změnit přístup k zaměstnancům

Mileniálové, neboli generace Y, budou již brzy tvořit dominantní skupinu na celém trhu práce. Již nyní hrají prim v oboru podnikových služeb, kde průměrný věk zaměstnanců dosahuje 31 let. Protože má tato generace jiné preference a kariérní představy, než v oborech, kde je věkové složení pestřejší, musí jim česká centra podnikových služeb přizpůsobit svoje pracovní podmínky, aby dokázaly získat dostatečný počet kvalifikovaných pracovníků.

S různými formami šikany na pracovišti má aktuálně zkušenost téměř pětina osob

Mujbiz.cz , 28. červen 2017 00:00

S některou z forem šikany na pracovišti má aktuálně zkušenost 19 procent osob starších 15 let. Problém mobbingu je záležitostí všech věkových i vzdělanostních skupin, nicméně častěji postihuje ženy a osoby ve středním věku. Šikana je vůči postiženým nejčastěji uplatňovaná ze strany jejich nadřízených.

Zaměstnanci chtějí rovnováhu pracovního a soukromého života

Mujbiz.cz , 27. červen 2017 00:00
Zaměstnanci chtějí rovnováhu pracovního a soukromého života

Průzkum personální agentury Randstad ukázal, že dobrá rovnováha mezi pracovním a soukromým životem a příjemná atmosféra na pracovišti se může stát pro ženy a generaci mileniálů rozhodujícím faktorem při volbě zaměstnavatele, IT patří stále mezi nejpopulárnější obory a automatizace nevzbuzuje v lidech obavy ze ztráty zaměstnání.

Průzkum ABSL: Olomouc je strategickým místem pro investory z oblasti podnikových služeb

Mujbiz.cz , 26. červen 2017 00:00

Průzkum asociace ABSL ukazuje, že Olomouc sehraje klíčovou roli v rozvoji segmentu podnikových služeb v České republice. Důvodem je zejména strategická pozice města v centru Moravy, jeho vynikající dopravní spojení s významnými tuzemskými i mezinárodními obchodními centry, výborné zázemí v podobě 77 000 m2 kancelářských prostor, vysoce kvalifikovaná a vzdělaná pracovní síla a výrazně nižší náklady oproti hlavnímu městu.

Počet cizinců pracujících v ČR roste, Slováci jsou nejoblíbenější

Mujbiz.cz , 23. červen 2017 09:50
Počet cizinců pracujících v ČR roste, Slováci jsou nejoblíbenější

Dlouhodobě nízká nezaměstnanost v České republice a s ní spojený nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců je do značné míry kompenzována stoupajícím počtem cizinců, kteří na tuzemský pracovní trh vstupují. Podle ČSÚ přichází nejvíce lidí ze Slovenska a Ukrajiny. Dle šetření personální agentury Grafton Recruitment patří k oblíbeným uchazečům o zaměstnání v českých firmách zejména Slováci, a to především díky vysoké kvalifikovanosti a neexistující jazykové bariéře. Nejčastěji nachází uplatnění ve zdravotnictví, ve výrobě a v podnikových službách.

Čeští zaměstnanci mají z vlastního podnikání strach

Mujbiz.cz , 12. červen 2017 13:39
Čeští zaměstnanci mají z vlastního podnikání strach

Více než polovině českých zaměstnanců by se podle výsledků nejnovějšího průzkumu Randstad Workmonitor líbilo začít podnikat, bojí se ale krachu. Většina tak upřednostňuje pokračovat v kariéře zaměstnance, nejlépe ve firmě střední nebo menší velikosti. Mnoho lidí lákají i startupy.

ABSL: Zájem o flexibilitu v zaměstnání sílí

Mujbiz.cz , 07. červen 2017 14:31

Druhým čtením v Poslanecké sněmovně právě prochází novela zákoníku práce, která přichází s úpravou práce z domova. Protože zájem zaměstnanců o homeoffice stejně jako o ostatní formy pracovní flexibility silně roste, firmy z oboru podnikových služeb se na chystané změny připravují a přichází dokonce s širší nabídkou možností práce z domova, pružné pracovní doby i zkrácených úvazků.

Maturanti s hledáním práce čekají na září

Mujbiz.cz , 02. červen 2017 08:00

Dle statistik personální agentury Grafton Recruitment si čerství maturanti obvykle užijí dlouhé prázdniny a zaměstnání začnou hledat až v září. Pouze pětina maturantů začne vybírat budoucího zaměstnavatele již v červnu. Šanci získat dobré zaměstnání mají buď v technických oborech, na juniorských postech ve financích anebo v zákaznickém servisu. Zde ovšem musí prokázat dobrou znalost cizích jazyků. Dle expertů z Grafton Recruitment by proto maturanti, kteří nehodlají pokračovat ve studiu na vysoké škole, měli prázdniny věnovat jazykovému vzdělávání.

Strana 1 z 14 Další »