Rubrika Byznys

Zaměstnaneckým benefitům v době pandemie vládnou peníze a volný čas

Mujbiz.cz , 07. April 2021 12:57
Zaměstnaneckým benefitům v době pandemie vládnou peníze a volný čas

Bez ohledu na obor či věk preferují čeští zaměstnanci nejvíce benefity, které znamenají příspěvek do rodinného rozpočtu či více volna. K nejžádanějším benefitům tak patří nejrůznější prémie či bonusy, 13./14. plat, dovolená 5 a více týdnů a flexibilní pracovní doba. Zejména u modrých límečků pak roste důraz i na dorovnání mzdy v případě karantény a o benefity spojené s ochranou zdraví. Jen málokteří zaměstnavatelé však poskytují aktuálně nejžádanější benefity v dostatečné míře. Vyplývá to z nového průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.

Proticovidová opatření nejvíce zasáhla zaměstnance s nízkou kvalifikací

Mujbiz.cz , 31. March 2021 16:00
Proticovidová opatření nejvíce zasáhla zaměstnance s nízkou kvalifikací

Proticovidová opatření ovlivnila celou řadu oborů a profesí, nejvíce však zasáhla nekvalifikované pracovníky, ženy a mladší generaci, tedy lidi obecně na trhu práce nejzranitelnější. Došlo k výraznému snížení pracovní migrace a rozvoji nových digitálních dovedností, které umožnily změnit zažité pracovní návyky a do budoucna přináší nové nastavení a způsoby výkonu práce. Vyplývá to ze studie Flexibility@Work 2021 personálně poradenské společnosti Randstad. Studie dále uvádí, že klíčovou roli při oživení trhu práce i ekonomiky sehrají pracovníci zaměstnaní na dočasné a flexibilní úvazky. Umožňují totiž společnostem rychle přizpůsobit velikost a složení týmu na základě aktuálních potřeb, procesů a obchodních cílů.

Zájem o německy mluvící uchazeče roste, jejich nedostatek se však prohlubuje

Mujbiz.cz , 29. March 2021 00:00
Zájem o německy mluvící uchazeče roste, jejich nedostatek se však prohlubuje

I když hlavním komunikačním jazykem mezinárodních firem je obvykle angličtina, mnoho společností hledá uchazeče, kteří zvládají plynule hovořit i dalšími jazyky. Dle náborářů z centra podnikových služeb SAP Services, kde zaměstnanci poskytují mimo jiné finanční, personální a právní služby pobočkám SAP po celém světě, je v ČR aktuálně patrný nedostatek uchazečů s plynulou němčinou. Odborníci očekávají, že se tento nepoměr nabídky a poptávky po německy hovořících uchazečích ještě prohloubí. Německy hovořícím pracovníkům se přitom nabízí zajímavé kariérní šance. I proto v SAP Services roste mezi zaměstnanci zájem o kurzy němčiny.

Výzkumné a vývojové centrum Pure Storage v Praze slaví své 1. výročí

Mujbiz.cz , 10. March 2021 10:45
Výzkumné a vývojové centrum Pure Storage v Praze slaví své 1. výročí

Společnost Pure Storage, průkopník v poskytování datových úložišť formou služby v multicloudovém prostředí, oslavila první výroční otevření svého pražského centra výzkumu a vývoje, kam se jí v krátké době podařilo přilákat experty z mnoha zemí a vybudovat dynamické a multikulturní prostředí. Technologická společnost Pure, která sídlí v Silicon Valley, zaznamenala celosvětově výrazný růst. Pražské centrum má svým zaměřením na inovace, výzkum a vývoj podpořit pokračující expanzi společnosti Pure Storage v regionu EMEA.

Do boje proti pandemii se přidává stále více firem

Mujbiz.cz , 03. March 2021 03:00
Do boje proti pandemii se přidává stále více firem

Se zhoršující se epidemiologickou situací se stále více firem z oboru zákaznických a podnikových služeb zapojuje do podpory a pomoci vládním či zdravotnickým organizacím, které zažívají v důsledku pandemie Covid-19 značný nápor. Po společnosti Comdata, která pomohla navýšit kapacity pracovníků na informační a tísňové lince již vloni na jaře, se do pomoci zapojily například i společnosti Teleperfomance a Conectart.

Nízké investice do výzkumu a vývoje brzdí českou konkurenceschopnost

Mujbiz.cz , 01. March 2021 00:00
Nízké investice do výzkumu a vývoje brzdí českou konkurenceschopnost

České firmy do výzkumu a vývoje investují stále jen v omezené míře. Není to přitom kvůli tomu, že by k dispozici bylo malé množství odborníků, ale spíše systematickým podceňováním významu R&D i pro soukromý sektor. Význam inovací pro konkurenceschopnost však ve světě po pandemii ještě vzroste. Z pohledu lidských zdrojů se dá očekávat příliv nových expatů z Velké Británie a Běloruska.

Uchazeči o práci jsou opatrní, největší zájem je o místa bez kvalifikace

Mujbiz.cz , 22. December 2020 08:00
Uchazeči o práci jsou opatrní, největší zájem je o místa bez kvalifikace

Na jednu otevřenou pozici se v průměru hlásí méně lidí než před rokem, lidé jsou totiž při změně zaměstnání mnohem opatrnější. Výjimkou je Praha a částečně i Brno a Ostrava, kde je kvůli současným omezením kultury a sektoru HoReCa více volných uchazečů i zájemců o práci krátkodobého charakteru. Nejvíce lidí se hlásí na administrativní pozice a do jednosměnné výroby, běžné jsou vyšší desítky reakcí na jednu pozici. Vyplývá to z šetření personální agentury Grafton Recruitment.

V sektoru HoReCa změnilo zaměstnání 43 % zaměstnanců

Mujbiz.cz , 19. December 2020 12:00
V sektoru HoReCa změnilo zaměstnání 43 % zaměstnanců

Z nejnovějšího globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad vyplynulo, že v uplynulých šesti měsících změnilo zaměstnání 19,8 % Čechů. Další pětina lidí si aktuálně jinou práci buď aktivně hledá, nebo se po zajímavých pracovních příležitostech u jiného zaměstnavatele poohlíží. V oblasti hotelnictví a stravování (HoReCa) změnilo zaměstnání 43 % zaměstnanců.

Pandemie snížila fluktuaci v zákaznických službách

Mujbiz.cz , 16. December 2020 14:00
Pandemie snížila fluktuaci v zákaznických službách

Zákaznické služby v průběhu pandemie posílily svou pozici. Experti z call center ukázali připravenost pomoci v krizi, a to nejen zákazníkům, kteří potřebovali řešit své požadavky, ale i v rámci vládních linek 1212 či 112. Fluktuace v celém oboru meziročně klesla o 6 procentních bodů a výrazně se zvýšil počet uchazečů o práci. Není výjimkou, když se na 1 volnou pozici hlásí i 100 uchazečů.

Čím větší open space, tím menší chuť zaměstnanců vracet se

Mujbiz.cz , 11. December 2020 00:00
Čím větší open space, tím menší chuť zaměstnanců vracet se

S většími či menšími přestávkami pracují zaměstnanci z kancelářských oborů již téměř 10 měsíců z domova. S vyhlídkou na zlepšení pandemické situace firmy i jejich pracovníci zvažují, zda se vrátí ke starému normálu. Z průzkumu asociace ABSL, která sdružuje poskytovatele zákaznických, podnikových a IT služeb, ovšem vyplynulo, že i do budoucna chtějí více než půl pracovní doby z domu pracovat 4 z 5 zaměstnanců, což je o 64 procentních bodů více než před vypuknutím pandemie.

Strana 1 z 70 Další »