Tiskové zprávy

Tata Bojs na Metronome Festivalu Prague 2020 probudí Křižíkovu fontánu

Mujbiz.cz , 11. October 2019 16:00

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti Praha Holešovice se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu. Stane se jedním z hlavních dějišť pátého ročníku Metronome Festivalu Prague, který proběhne ve dnech 19. a 20. června 2020. Velmi speciální koncert zde odehrají pražští Tata Bojs, jejichž frontman Milan Cais novou scénu, která ponese název H2O, vizuálně přetvoří. Největší pražský hudební festival pod širým nebem se tak bude společně s Výstavištěm podílet na oživení tohoto unikátního prostoru a jeho rekonstrukci. V prodeji jsou aktuálně v omezeném počtu vstupenky na celý festival pouze za 1 390 Kč.

TAKTIK spolu s partnery uvedl novinky v řešeních NUTANIX, ExaGrid, LENOVO a Palo Alto Networks

Mujbiz.cz , 11. October 2019 15:55

V observatoriu Žižkovské věže – nyní Tower Parku – se dne 3. října 2019 již počtvrté setkali zákazníci společnosti TAKTIK. Ta zde pořádala již tradiční prezentaci novinek svých partnerů, dodavatelů špičkových unikátních řešení, která přinášejí zákazníkům maximální spolehlivost, bezpečnost, vysoký výkon a nemalé úspory nákladů. Ve výšce 93 metrů s netradičním výhledem na celou Prahu se tak s novinkami seznámilo téměř padesát zákazníků.

Na pulty knihkupectví míří jedinečný interaktivní young adult román Leny Valenové Cool Girl!

Mujbiz.cz , 09. October 2019 00:00

Online nakladatelská služba Pointa vydává jedinečný interaktivní young adult román Cool Girl! Leny Valenové, která v současnosti žije (a píše) v New Yorku. Složitá léta dospívání, období hledání sama sebe i každodenní přítomnost a vliv sociálních sítí inspirovaly autorku k napsání interaktivního dívčího románu, jehož alternativní závěr mohou svým hlasováním ovlivnit a následně si přečíst na webu knihy https://coolgirlsoutez.cz/ i sami čtenářky.

Evropští Piráti chtějí prosadit omezení vedlejších příjmů europoslanců

Mujbiz.cz , 05. October 2019 11:31

Po středečním intenzivním “grilování“ francouzské kandidátky na eurokomisařku Sylvie Goulard se poslanci frakce Greens/EFA, do které patří i delegace Evropských Pirátů, rozhodli navrhnout změnu jednacího řádu Evropského parlamentu. Goulard byla totiž při svém předešlém europoslaneckém mandátu také velmi dobře placená americkým think-tankem. Piráti v Evropském parlamentu tak pokračují v úspěšném tažení proti kumulaci platů politiků. V českém Parlamentu před dvěma týdny prošel Pirátský návrh na snížení platu z druhé politické funkce na 40 %.

Pirát Bartoš: Pošta by měla zkvalitnit stěžejní služby, a naopak zrušit nesmysly jako prodej losů

Mujbiz.cz , 04. October 2019 19:00

Premiér Andreje Babiš tvrdí, že Česká pošta má být od roku 2021 zisková a nabídnout moderní služby bez redukce poboček. Zároveň sníží počet míst o 7 tisíc. Protože největší státní podnik dosud nedokázal zajistit bezpečné fungování datových schránek, které jsou v provozu od roku 2009, ani vyřešit personální problémy, obávám se, že dnes představené plány jsou jen pokračováním marketingové kampaně vlády. Základem správného fungování pošty pro občany musí být zkvalitnění stávajících základních služeb a opuštění nesmyslných konceptů.

Ticho v domě s inovativní odhlučněnou kanalizací Wavin AS+

Mujbiz.cz , 04. October 2019 00:00

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, představil novou tichou vnitřní kanalizaci Wavin AS+. Jedinečné materiálové složení poskytuje systému perfektní redukci hluku a patentované předlubrikované modré těsnění zaručuje jednoduchou, těsnou a bezchybnou montáž. Wavin AS+ má kompaktní design a je ideální i pro malé a úzké prostory.

Piráti představili výsledky průzkumu v oblasti recyklace odpadu

Mujbiz.cz , 02. October 2019 00:00

Česká pirátská strana si pod taktovkou poslance Františka Elfmarka nechala agenturou Perfect Crowd zpracovat výzkum mapující postoje české veřejnosti k oběhovému hospodářství. Průzkum byl zaměřen především na podíl českých domácností, které třídí odpad. Dále rovněž na robustním vzorku populace ověřuje, které typy odpadů a v jaké míře jsou tříděny. Důležité bylo i detekovat názor české veřejnosti na způsob nakládání s odpady a také změřit znalost přístupu k Zero-Waste.

Martin Malo novým výkonným ředitelem Grafton Recruitment a Gi Group v České republice

Mujbiz.cz , 02. October 2019 00:00

Novým výkonným ředitelem společnosti Grafton Recruitment se stal Martin Malo (38). Na tento post přichází s bohatými zkušenostmi z oboru lidských zdrojů a řízení personální agentury. Jeho hlavním úkolem bude nadále posilovat vedoucí postavení této značky na tuzemském trhu a s pomocí inovativních projektů přispět k dalšímu zlepšování služeb klientům i uchazečům o práci. V rámci své pozice bude mít Martin Malo na starosti i vedení skupiny Gi Group, do níž Grafton Recruitment patří.

V srpnu opět vyhověly všechny kontrolované vzorky pohonných hmot

Mujbiz.cz , 30. September 2019 16:31

Česká obchodní inspekce pokračovala v kontrole jakosti pohonných hmot i v měsíci srpnu a stejně jako v červenci vyhověly všechny odebrané vzorky.

Vláda schválila návrh zákona o Sčítání 2021

Mujbiz.cz , 30. September 2019 16:23

Na dnešním jednání vláda schválila návrh Zákona o sčítání lidu, domů a bytů 2021. Sčítání se uskuteční na jaře roku 2021. Český statistický úřad bude klást důraz na on-line vyplňování formulářů, výrazně se sníží počet otázek.

Strana 1 z 59 Další »
RSS 

Zprávičky

9 ze 17 modelů elektrických hraček u kontroly neprošlo

Mujbiz.cz , 05. October 2019 11:34

Česká obchodní inspekce se zúčastnila mezinárodní akce zaměřené na kontrolu bezpečnosti elektrických...

Více 0 komentářů

ČOI vyhodnotila kontroly dětských chůviček

Mujbiz.cz , 29. September 2019 12:59

Česká obchodní inspekce provedla v období od 16. července do 30. listopadu 2018 celkem u 12 hospodář...

Více 0 komentářů

Výsledky kontrol mobilních telefonů

Mujbiz.cz , 20. September 2019 17:00

Česká obchodní inspekce uskutečnila v minulém roce 53 kontrol zaměřených na mobilní telefony. Po vyh...

Více 0 komentářů