Tiskové zprávy

Povinnost doložit roční zúčtování v termínu ukládá poskytovatelům služeb zákon

Mujbiz.cz , 21. April 2019 16:45

Poskytovatelé služeb spojených s užíváním bytu, např. vodárny, teplárny apod., jsou povinni podle platné legislativy doručit fyzickým či právnickým osobám vyúčtování ročních výdajů nejpozději do čtyř měsíců po skončení zúčtovacího období. V praxi to tedy znamená, že příjemci příspěvku na bydlení by měli dostat tyto doklady včas a následně je pak, opět podle platné legislativy, doručit Úřadu práce ČR. V této souvislosti ÚP ČR apeluje na pronajímatele, aby vyúčtování neprodleně předávali nájemcům.

ECB zřejmě v příštím roce sníží úrokové sazby

Mujbiz.cz , 20. April 2019 00:00

ECB v souladu s očekáváním ponechala po dubnovém zasedání svou politiku beze změny. Po oznámení dlouhodobých repo operací doprovázených na posledním zasedání jasným holubičím poselstvím, je ECB – opět – v režimu „počkejme a uvidíme“.

Důslednější výběr poplatků od Airbnb by Praze přinesl přes 120 milionů korun, navrhují Piráti

Mujbiz.cz , 19. April 2019 00:00

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek přichází s pozměňovacím návrhem k vládnímu návrhu novely zákona o místních poplatcích, kterým umožní městům požádat digitální platformy v ubytování, aby vybíraly vedle cen i místní poplatek a odváděly ho městu. Návrh zjednoduší život poskytovatelům ubytování a obcím přinese do jejich pokladen více peněz na poplatcích. Jenom v Praze by mělo jít o částku přes 120 milionů korun za rok. Navíc narovnává prostředí na ubytovacím trhu.

Piráti vyhlásili boj daňovým rájům

Mujbiz.cz , 18. April 2019 00:00

Piráti dnes představili konkrétní kroky boje proti daňovým rájům, kvůli kterým ČR přichází o část daňových příjmů. Problém je podle nich nutné řešit na třech úrovních – v zemích mimo EU, v rámci EU a v ČR. V plánu mají podporu zavedení daně z digitálních služeb na úrovni EU, novelizaci legislativy o veřejných zakázkách a registru koncových vlastníků a úpravu zákona o daních z příjmů, kterou chtějí zacelit mezery v českém daňovém právu. „Odchod peněz do daňových rájů se dotýká každého z nás, protože v důsledku musí všichni v Česku platit vyšší daně. Pokud tyto finance zůstanou v ČR, můžeme je využít pro snížení daní,“ zdůraznil poslanec a místopředseda Rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík.

PetExpert partnerem přehlídky na podporu psích útulků Vyšehradský voříšek

Mujbiz.cz , 17. April 2019 00:00

První online zdravotní a úrazové pojištění psů a koček PetExpert bude po loňském partnerství letos hlavním partnerem 8. ročníku zábavné soutěžní přehlídky psů bez průkazu Vyšehradský voříšek. Tato oblíbená psí událost, jejímž cílem je podpora psích útulků a přiblížení jejich práce veřejnosti, se uskuteční v sobotu 11. května 2019 na Letní scéně Vyšehrad. Návštěvníky a soutěžící s jejich voříšky čekají tradiční soutěže pod vedením zkušených trenérů, pestrý doprovodný program s workshopy, ukázkami psích sportů, psí swap a zajímaví hosté. Dobrovolné vstupné bude rozděleno mezi zúčastněné útulky.

SAP Services nejatraktivnějším zaměstnavatelem z odvětví podnikových služeb a na 7. místě v rámci celé ČR

Mujbiz.cz , 16. April 2019 10:00

Společnost SAP Services obsadila 7. příčku žebříčku nejatraktivnějších zaměstnavatelů v České republice a zároveň obhájila loňské vítězství v kategorii center podnikových služeb. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Randstad, do něhož se zapojilo 4 778 respondentů, kteří hodnotili 150 největších českých zaměstnavatelů z privátního sektoru.

S Balíkobotem lze expedovat do celého světa

Mujbiz.cz , 15. April 2019 18:43

Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, nově podporuje přímé datové API napojení na globální přepravce TNT a UPS, se kterými lze expedovat zásilky do celého světa. Balikobot.cz dále rozšiřuje své působení také na Slovensko, kde nově podporuje napojení na Slovenskou poštu a DHL Parcel Slovensko a připravuje napojení na Slovak Parcel Service.

Kyocera Document Solutions přichází s novou firemní identitou, která je v souladu s vizemi společnosti

Mujbiz.cz , 09. April 2019 17:00

Kyocera Document Solutions dnes představila podobu své nové firemní identity. Nová firemní identita zdůrazňuje rostoucí snahu společnosti Kyocera Document Solutions pomoci zákazníkům využít všechny příležitosti digitální ekonomiky, podpořit je při řízení a správě rostoucího množství dat a dokumentů, nabídnout jim dokonalý přehled, umožnit flexibilitu a optimalizovat jejich obchodní procesy. Hlavní ideou nové firemní identity společnosti je pomoci organizacím získat potřebné znalosti, aby mohly začít pracovat na změnách.

Ministerstva nesprávně využívají registr smluv

Mujbiz.cz , 06. April 2019 00:00

Ministerstva nesprávně využívají registr smluv a publikují v něm nekompletní smlouvy, které znemožňují analýzu efektivity využívání veřejných financí. Česká pirátská strana při své opoziční práci pravidelně naráží na informační bariéry ze strany státu.

Piráti představili svou vizi vzdělávání. Chtějí finančně podpořit učitele a řešit vzdělávací programy

Mujbiz.cz , 04. April 2019 00:00

Piráti dnes představili svou vizi pro regionální školství do roku 2030, ta je v plném znění na webu www.vzdelavani2030.cz. V té jasně definují, kam chtějí v oblasti školství směřovat a jaká témata jsou podle nich klíčová pro další rozvoj a zvyšování kvality základních a středních škol v ČR. Strana chce finančně a administrativně podpořit ředitele a učitele, řešit podobu rámcových vzdělávacích programů a jejich revizi, upravit nastavení jednotných přijímacích zkoušek na střední školy a státní maturity a podpořit svobodu volby vzdělávací cesty.

Strana 1 z 50 Další »
RSS 

Zprávičky

Ceny zahraničního obchodu rostly

Mujbiz.cz , 21. April 2019 08:00

V únoru 2019 se vývozní ceny meziměsíčně zvýšily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,5 %. Směnné relace dosáhl...

Více 0 komentářů

Ceny elektřiny a brambor nadále rostly

Mujbiz.cz , 19. April 2019 10:00

Spotřebitelské ceny vzrostly v březnu proti únoru o 0,2 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen...

Více 0 komentářů

ČOI zajistila na tržnici ve Vyšším Brodě více než 1000 kusů padělků

Mujbiz.cz , 17. April 2019 11:00

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla na konci března mimořádnou kontrolní a...

Více 0 komentářů