Tiskové zprávy

GFI Software: přístup uživatelů na nezabezpečené webové stránky trápí 73 % IT administrátorů

Mujbiz.cz , 08. prosinec 2018 00:00

Společnost GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost podnikových sítí, uvedla, že podle lokálního průzkumu o IT bezpečnosti provedeného letos v září téměř tři čtvrtiny dotázaných českých a slovenských IT administrátorů trápí návštěvy firemních uživatelů na nezabezpečených webových stránkách. Možnost nákazy z webu považují za zdaleka největší problém při brouzdání internetem v pracovní době, a to i v porovnání s dalšími průvodními jevy jako nižší produktivita práce, zahlcení kapacity či únik citlivých dat.

Stavební spořitelna ČS využívá GFI EventsManager ke sledování a vyhodnocování bezpečnostních logů

Mujbiz.cz , 07. prosinec 2018 00:00

Společnost GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost podnikových sítí, uvedla, že Stavební spořitelna České spořitelny využívá řešení GFI EventsManager ke konsolidaci bezpečnostních logů, které pomáhá splnit náročné legislativní požadavky a udržet vysokou reputaci mezi svými zákazníky. Vedle toho Stavební spořitelna plánuje otestovat i další produkty v rámci licenčního modelu GFI Unlimited, které by mohly do budoucna doplnit nebo rozšířit stávající ochranu.

Acronis oznámil partnerství s fotbalovým klubem Manchester City v oblasti zálohování a ukládání dat

Mujbiz.cz , 06. prosinec 2018 00:00

Acronis, celosvětový lídr v řešeních ochrany dat nové generace, oznámil, že vytvořil technologické partnerství s předním fotbalovým týmem Manchester City Football Club. Součástí partnerství bude spolupráce na zefektivnění procesů zálohování a ukládání dat.

Piráti navrhují snížit daň z příjmu fyzických osob a delší čas pro podání elektronického přiznání

Mujbiz.cz , 05. prosinec 2018 00:00

Rozpočet České republiky, daňový balíček, prodloužení doby pro podání elektronického daňového přiznání, zrušení výjimek pro státní firmy z registru smluv a zařazení pevných bodů o kůrovci a platech učitelů byly hlavními tématy briefingu Pirátů před začátkem 24. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Vyšla Statistická ročenka České republiky 2018

Mujbiz.cz , 04. prosinec 2018 10:41

Český statistický úřad vydal Statistickou ročenku České republiky 2018, která na více než 800 stranách rozčleněných do 32 kapitol přináší souhrnné informace ze života našeho státu a jeho obyvatel za rok 2017. Již 26. svazek této edice je pro uživatele k dispozici zdarma na webových stránkách ČSÚ.

Důvěra podnikatelů vzrostla, nálada spotřebitelů se zhoršila

Mujbiz.cz , 03. prosinec 2018 00:00

Souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně mírně poklesl o 0,5 na 99,3 bodu z důvodu výraznějšího poklesu důvěry mezi spotřebiteli. Naopak zvýšení důvěry zaznamenal Český statistický úřad mezi podnikateli.

Dávkové systémy stále v ohrožení. Piráti navrhují řešení

Mujbiz.cz , 28. listopad 2018 14:16

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) stále nemá prodlouženou smlouvu s dodavatelem dávkových systémů. Zbývají přitom pouhé dva dny a hrozí, že od nového roku nebude možné vyplatit sociální dávky. Ministryně Jana Maláčová totiž váhá s využitím tzv. opce, tedy prodloužení smlouvy se současným dodavatelem o dva roky, ačkoliv Piráti před neřešením situace varovali. MPSV tuto kritickou situaci oddálilo v září podpisem dodatku, který umožňuje využití opce do konce listopadu. Tento dodatek je však dle Pirátů v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Rozpor se zákonem uznalo i Ministerstvo financí ČR v připomínkovém řízení a MPSV nyní nedokáže občanům České republiky garantovat výplatu dávek od 1. ledna 2019.

Téměř třetina firem v ČR investuje do výzkumu a vývoje více než desetinu příjmů

Mujbiz.cz , 27. listopad 2018 00:00

České firmy stále více investují do výzkumu a vývoje. Téměř třetina, konkrétně 31 %, na něj v loňském roce vynaložila více než 10 % svých příjmů. To je o jeden procentní bod více než v předchozím roce. Jen 2 % společností neinvestovala vůbec (v roce 2016 to bylo 11 %). Vyplývá to z každoročního průzkumu Deloitte a Technologické agentury ČR Daňová a dotační podpora činností výzkumu a vývoje.

Epson získal Zlaté ohodnocení za celkovou udržitelnost od sdružení EcoVadis

Mujbiz.cz , 26. listopad 2018 00:00

Společnost Epson již druhým rokem po sobě získala Zlaté ohodnocení za celkovou udržitelnost od nezávislého sdružení EcoVadis. Toto ohodnocení, jež odráží úsilí firmy Epson o dosahování nejlepší možné mezinárodní úrovně CSR, též uznává „výjimečnost“ Epsonu v kategoriích Životní prostředí i Udržitelný nákup a zdůrazňuje jeho vynikající úspěchy v oblasti řízení pracovních sil, lidských práv a etiky.

Technologie budoucnosti a jejich dopad na mobilní pracovníky

Mujbiz.cz , 25. listopad 2018 00:00

Big Data, IoT a senzory – to jsou technologické trendy, které budou mít v příštích 12 měsících největší vliv na mobilní pracovníky, říkají zákazníci v nejnovějším průzkumu společnosti Panasonic.

Strana 1 z 37 Další »
RSS 

Zprávičky

ČOI provedla mimořádnou kontrolní akci v Rychnově nad Kněžnou

Mujbiz.cz , 07. prosinec 2018 03:00

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci...

Více 0 komentářů

29 procent Čechů využívá své chytré telefony a tablety k mobilní platbě

Mujbiz.cz , 06. prosinec 2018 06:00

Čeští spotřebitelé již velmi intenzivně využívají svá mobilní zařízení (chytrý telefon, tablet) v rá...

Více 0 komentářů

Meziroční růst cen mírně zpomalil, meziměsíčně inflace vzrostla

Mujbiz.cz , 05. prosinec 2018 09:57

Spotřebitelské ceny vzrostly v říjnu oproti září o 0,4 %. Tento vývoj ovlivnilo zvýšení cen ve větši...

Více 0 komentářů