Tiskové zprávy

Piráti: Chaotický přístup úřadů ke střetu zájmů premiéra trvá. Některé úřady dál schvalují dotace firmám z koncernu Agrofert

Mujbiz.cz , 07. August 2019 00:00

Na počátku července 2019 vyzval předseda Pirátů Ivan Bartoš české úřady osmi dopisy k dodržování zákonů. Z odpovědí a dalšího postupu úřadů je zřejmé, že porušování zákona o střetu zájmů pokračuje. Zatímco Státní fond životního prostředí (SFŽP) s ohledem na střet zájmů premiéra Andreje Babiše zastavil proplácení finančních podpor společnostem z koncernu Agrofert, Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) naopak dál schvaluje finanční podpory. Podobný chaos přetrvává i v oblasti veřejných zakázek. „Zadavatelé i nadále schvalují veřejné zakázky bez ohledu na zákon o střetu zájmů. Nelze se tedy divit tomu, že závěry obsaženými v předběžném auditu Evropské komise ke střetu zájmů se již intenzivně zabývá policie,” říká předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Na českém trhu byla další nebezpečná nabíječka pro mobilní telefony

Mujbiz.cz , 06. August 2019 16:28

Česká obchodní inspekce zjistila, že na českém trhu byla v nabídce pro spotřebitele nabíječka, která může znamenat pro spotřebitele vážně riziko. Jedná se o nabíječku pro mobilní telefony, která se prodává pod názvem „Nabíječka pro mobilní telefony OWER 1A, MICRO USB TC-927“.

Hospodaření Českého báňského úřadu je bez závažnějších problémů

Mujbiz.cz , 05. August 2019 00:00

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření Českého báňského úřadu (ČBÚ) v letech 2015 až 2018.

Komiks, letuška, Prosecco nebo vekslák z katolické rodiny. Pointa v červnu vydala hned šest nových knih

Mujbiz.cz , 04. August 2019 00:00

Nakladatelská platforma Pointa i její čtenáři mají za sebou zatím nejsilnější měsíc co do počtu vydaných knih. V průběhu června totiž vyšla hned šestice knižních novinek, kterou tvoří například unikátní sborník českého ženského komiksu, novela o vekslákovi nebo meteorologické pohádky. Na své si ale přišli i čtenáři veršů nebo oddechové literatury.

Další nabíječka představuje vysoké riziko úrazu elektrickým proudem

Mujbiz.cz , 02. August 2019 00:00

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR byla v nabídce nabíječka, která může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o nabíječku pro mobilní telefony, která se prodává pod názvem Premium Caliber PW-3IT. U výrobku bylo zjištěno vysoké riziko úrazu elektrickým proudem.

Ministerstvo práce zase klopýtá. Kdo bude vyplácet dávky a za kolik?

Mujbiz.cz , 01. August 2019 00:00

Sedmnáct měsíců má Ministerstvo práce a sociálních věcí na to, aby zajistilo IT systémy pro vyplácení dávek. Ty mají začít fungovat od ledna 2021. To, co se nepovedlo řadě předchozích ministrů má teď na starosti ministryně Jana Maláčová a její náměstek pro IT Jan Baláč. Zdá se ale, že přešlapuje na místě a neví si rady. Daňového poplatníka stál podobný přístup už miliardy korun. Nedávné dvouleté prodloužení IT smluv se společností OKsystem na základě pochybné opce, podepsané současnou ředitelkou IT Lenkou Bočkovou, vyjde na více než miliardu korun.

OKI Europe představuje softwarový balíček SENDYS Explorer

Mujbiz.cz , 20. July 2019 00:00

Software SENDYS Explorer, dostupný pro kancelářské tiskárny a multifunkce OKI, umožňuje uživatelům bez ohledu na velikost či obor podnikání digitalizovat a spravovat dokumenty, vzdáleně řídit tiskové úlohy, zlepšit zabezpečení a snížit objem vytištěných stránek.

Sberbank rozdělila Čechy na pět typů, nejvíce je finančních běžců

Mujbiz.cz , 19. July 2019 17:10

Sberbank vytvořila na základě rozsáhlého průzkumu Češi a finance typologii lidí, ve které byl hlavním měřítkem jejich přístup k penězům a hospodaření s nimi. Z těchto výsledků vzešlo pět různých skupin, které Sberbank pojmenovala v duchu sportovní terminologie jako tenisty, běžce, motorkáře, jogínky a plavkyně. Nejpočetnější skupinu (30 %) tvoří běžci, kteří si vedou alespoň základní přehled o svých financích. Do hloubky se finančními produkty však nezabývají. Plavců a plavkyň, kteří peníze příliš neřeší, je 14 %.

Nabíječka pro mobilní telefony může způsobit úraz elektrickým proudem

Mujbiz.cz , 19. July 2019 17:08

Česká obchodní inspekce zakazuje nadále prodávat a nabízet nabíječku pro mobilní telefony, která může znamenat pro spotřebitele vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Jedná se o nabíječku s názvem „Mobil Phone Charger 14 in 1, 5G/6G“.

Při prodeji pozemků Prahy 6 byla neoprávněně poskytnuta sleva 34 milionů korun, odhalili Piráti

Mujbiz.cz , 18. July 2019 11:49

Zastupitelé Pirátů MČ Praha 6 Jiří Hoskovec, Jana Kabelová, Ondřej Chrást a poslanec Jan Lipavský podali trestní oznámení kvůli prodeji lukrativních pozemků Prahy 6, tzv. Areálu Dračky, dceřiné společnosti kyperské entity skupiny Penta. Dle pirátské právní analýzy byla městskou společností SNEO, a.s. na tento prodej neoprávněně, v rozporu s rozhodnutím ústavního soudu a uzavřenou smlouvou, poskytnuta sleva 34 milionů korun z peněz, které mělo město utržit za prodej areálu. Ten čítá kromě pozemků i projekt a platné stavební povolení na 152 bytů v předpokládané prodejní hodnotě dvě a čtvrt miliardy korun.

Strana 1 z 56 Další »
RSS 

Zprávičky

Červnové výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

Mujbiz.cz , 07. August 2019 04:00

Průmyslová produkce se v červnu meziročně snížila o 3,8 %, ve srovnání s květnem byla nižší o 2,8 %....

Více 0 komentářů

Inspektoři ČOI na Karlovarsku zajistili 6500 kusů padělků

Mujbiz.cz , 06. August 2019 16:22

Česká obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje zajistila na tržnicích v Potůčkách a Chebu ...

Více 0 komentářů

Panenka Máša je nebezpečná

Mujbiz.cz , 05. August 2019 04:00

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je hračka - panenka, která je spotřebiteli nabízen...

Více 0 komentářů