Tiskové zprávy

V Česku se za uplynulý měsíc díky koronaviru výrazně změnily objemy online prodejů zboží v jednotlivých segmentech

Mujbiz.cz , 26. March 2020 15:51

Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, zaznamenala během uplynulého měsíce (1.-22.3. vs. 1.-22.2.) výrazné změny objemu prodejů v jednotlivých kategoriích e-commerce. Nejvíce vzrostly kategorie potravin o 308 %, drogistického zboží o 264 % a drogerie o 113 %. Výrazné nárůsty zaznamenaly také kategorie hobby a zahrada o 95 % (barvy a laky o 2000 %), kuchyňské potřeby o 81 %, textilu a hraček shodně o 74 %, elektroniky o 40 % a bílého zboží o 35 %. Rostly také prodeje krmiva a potřeb pro domácí mazlíčky o 33 %, školních pomůcek o 24 % nebo kategorie koupelny a doplňky o 18 %. Oproti tomu klesají online prodeje oblečení o 10 % nebo auto/moto a pneumatik o 5 %.

PYTLOUN HOTELS nabízí kapacity svých hotelů pro záchranné složky, vojáky a další bojující proti šíření koronaviru

Mujbiz.cz , 25. March 2020 09:51

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS dále reaguje na stávající situaci v souvislosti s šířením koronaviru a rozhodla se nabídnout kapacity svých uzavřených hotelů včetně služeb personálu k případnému využití pouze formou úhrady spotřebovaných nákladů zejména záchranným složkám (policistům, hasičům, záchranářům, či lékařům), nebo vojákům (Armádě ČR), případně i dalším institucím, organizacím, firmám (například týmy energetických firem, telekomunikačních, síťových a infrastrukturních operátorů, dopravců apod.) či jednotlivcům, kteří se podílejí na boji proti šíření koronaviru, a kterým by ubytovací kapacity v Liberci, Harrachově, Praze nebo v Krušných horách, mohly být užitečné.

Serverhousing v době karantény: vzdáleně a přece výhodněji

Mujbiz.cz , 24. March 2020 10:28

Každý, kdo si v době karantény a ohrožení nákazou COVID-19 zakoupí server u firmy Czech-Server.cz, má možnost nechat si ho zahousovat v datacentru DC6.cz. Vše může učinit na dálku bez osobní přítomnosti, což souvisí s opatřeními proti šíření nákazy. Servery mu uloží a zapojí odborný personál datacentra.

ČLnK varuje před www.erecept.cz od Pilulka.cz

Mujbiz.cz , 20. March 2020 12:32

Česká lékárnická komora varuje před www.erecept.cz, za kterým stojí Pilulka.cz

Vývoj objemu zásilek za poslední měsíc, navázaný na zavádění opatření Vlády ČR v souvislosti s šířením koronaviru

Mujbiz.cz , 19. March 2020 10:58

Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu vývoje objemu přepravovaných B2C zásilek za poslední měsíc navázanou na opatření Vlády ČR v souvislosti s šířením koronaviru.

Koronavirus v Česku – jak zabavit děti v době nečekaných prázdnin?

Mujbiz.cz , 18. March 2020 12:07

Jako děti jsme nečekané (chřipkové, uhelné) prázdniny milovaly. Se situací kolem koronaviru ale začínáme chápat, co to pro naše rodiče muselo znamenat. Jak se s tím vypořádat? Jak zařídit, abychom stihli pracovní povinnosti, věnovali se dostatečně dětem, dohlédli na jejich vzdělávání i zábavu, kvalitně je nakrmili? Jak se postavit k 30dennímu de facto víkendovému režimu?

Vychází nevšední příručka osobního rozvoje. Nezastavitelný růst učí, jak malými kroky dosáhnout velkých cílů

Mujbiz.cz , 13. March 2020 15:52

„Jak dosahovat velkých věcí pomocí drobných změn.“ Tak zní podtitul knihy, kterou v nakladatelství Pointa vydal Jan Markel. Profesionální kouč, který už více než patnáct let pracuje s jednotlivci i s firmami jako je Český rozhlas nebo HiLASE, sepsal své zkušenosti a poznatky o tom, jak vzít život do vlastních rukou a zajistit si úspěch v celé řadě oblastí. Svá doporučení staví na pěti životních tématech – a skutečně podle něj stačí udělat malé změny alespoň ve dvou z nich, abychom se dočkali osobního růstu a aby náš život nabral nečekané obrátky.

PYTLOUN HOTELS v důsledku koronaviru zavírá v Liberci dva hotely a realizuje další opatření

Mujbiz.cz , 13. March 2020 09:00

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS dále reaguje na stávající situaci cestování v souvislosti s opatřeními kvůli šíření koronaviru a zavírá dva liberecké hotely s nejnižší obsazeností Pytloun Hotel Liberec a Pytloun Design Hotel a hosty bez příplatku přesouvá do luxusnějších poboček PYTLOUN HOTELS v centru města.

PYTLOUN HOTELS zavádí bezplatné storno a možnost změnit termín rezervace

Mujbiz.cz , 11. March 2020 11:09

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS reaguje proklientsky na stávající situaci cestování v souvislosti s opatřeními kvůli šíření koronaviru a pro všechny rezervace s platností do 31.5.2020 nově zavádí zmírněné storno podmínky, tj. bezplatné storno je možné provést až v den příjezdu do 10:00 hod. dopoledne.

BLI ohodnotila dalších pět zařízení Kyocera TASKalfa jako „spolehlivá“ a „vysoce doporučená“

Mujbiz.cz , 09. March 2020 14:20

Kyocera Document Solutions, přední dodavatel tiskáren a kancelářských řešení, získal od společnosti Keypoint Intelligence - Buyers Lab (BLI) ocenění “Reliable” a “Highly Recommended” pro pět multifunkčních tiskových zařízení. Stálé zaměření na vysokou kvalitu produktů se firmě Kyocera vyplácí.

Strana 1 z 64 Další »
RSS 

Zprávičky

ABSL: z domova pracuje 90 procent našich lidí, i navzdory pandemii probíhá nábor nových pracovníků

Mujbiz.cz , 23. March 2020 13:56

Kvůli rozšiřující se pandemii doporučilo již v půlce března 96 % center podnikových služeb svým zamě...

Více 0 komentářů

Mzdy i nové pracovní pozice v podnikových službách rostly dvojciferným tempem

Mujbiz.cz , 14. February 2020 11:00

Největší poptávka je v oboru podnikových služeb po IT a finančních expertech. Chybí zejména uchazeči...

Více 0 komentářů

Počet balíků se před Vánocemi více než zdvojnásobí a špička bude mezi 9. a 15. prosincem

Mujbiz.cz , 28. November 2019 14:43

Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém e...

Více 0 komentářů