Tiskové zprávy

Lepším zabezpečením cloudových sítí Zyxel pomáhá překonat bariéry malým a středním firmám

Mujbiz.cz , 23. říjen 2018 00:00

Mezi hlavní problémy rychle rostoucích malých a středních firem, které chtějí držet krok s technologiemi nutnými k úspěchu, patří zabezpečení jejich cloudových sítí. Každé narušení zabezpečení dat může mít katastrofální následky. Aby malé a střední firmy měly jistotu, že jejich data a systémy jsou chráněny před aktuálními hrozbami, a mohly využívat poslední vymoženosti v oblasti sítí, společnost Zyxel posílila svou platformu pro správu sítí po cloudu o nový bezpečnostní balíček. Jeho uvedení klientům dává možnost svou ochranu proti hrozbám včetně malwaru a narušení zabezpečení údajů posílit o různé prvky nabízené v rámci jednoho balíčku.

Drobní investoři mají od října 2018 svého ambasadora

Mujbiz.cz , 22. říjen 2018 00:00

Se stále jednodušším přístupem k obchodování či investování online do řady globálních aktiv, přibývá na trhu i drobných investorů, fyzických osob, kteří nejsou profesionálními obchodníky. Nezřídka začnou lidé používat obchodní platformy bez dostatečné znalosti prostředí, a proto mohou být mnohem náchylnější k chybovosti, špatnému odhadu rizika anebo jako oběti neférového jednání.

Nové technologie mění i podniková nákupní oddělení

Mujbiz.cz , 21. říjen 2018 00:00

Společnost SAP Ariba vypracovala studii, která ukazuje nasazování nových technologií v odděleních nákupu. Na průzkumu (CPO Survey 2018: Whats the Next Big Thing in Procurement) mezi zaměstnanci těchto oddělení se podílela i německá Univerzita aplikovaných věd Würzburg-Schweinfurt. Lidé s řídicí pravomocí, kterých bylo v rámci průzkumu 452, uváděli, že jejich podniky při nákupech stále více využívají automatizaci. Studie se soustředila zejména na nasazení robotické automatizace procesů (RPA), využití nástrojů umělé inteligence (AI) a Internetu věcí (IoT).

Česká hotelová síť Pytloun Hotels expanduje a otevírá svůj první hotel v Praze

Mujbiz.cz , 20. říjen 2018 00:00

Pytloun Boutique Hotel Prague s velmi neotřelým designem od architektonického studia Vrtiška & Žák otevírá na Václavském náměstí.

Celková důvěra v ekonomiku se mírně zvýšila

Mujbiz.cz , 19. říjen 2018 00:00

Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti srpnu vzrostl o 0,5 bodu na hodnotu 99,6. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšil o 0,4 bodu na hodnotu 97,3. Indikátor důvěry spotřebitelů se rovněž mírně zvýšil o 0,7 bodu na hodnotu 111,0. Ve srovnání se zářím loňského roku jsou souhrnný indikátor důvěry, indikátor důvěry podnikatelů a indikátor důvěry spotřebitelů vyšší.

Australský model pro volby do Senátu horní komorou neprošel, Piráti proto představí vlastní poslanecký návrh

Mujbiz.cz , 18. říjen 2018 16:12

Návrh senátorů na změnu dvoukolového volebního systému do Senátu na jednokolovou volbu dnes Senátem neprošel. Návrh, který měl zavést tzv. australský model založený na preferenčním hlasování, dokáže mnohem lépe vyjádřit preference voličů v jediném kole a tím šetřit jak náklady za pořádání druhého kola, tak i čas voličů. Odmítnutý návrh měl rovněž zajistit vyšší volební účast. Ta se nyní ve druhém kole pohybuje kolem 17 %. Australský model je preferovaný i Piráty, kteří po aktuálním odmítnutí Senátem budou připravovat vlastní poslanecký návrh. Již v březnu na toto téma uspořádali seminář za účasti místopředsedy Poslanecké sněmovny ČR Vojtěcha Pikala a také řady politologů a právníků. Ti se shodli, že pro volby do Senátu je australský model použitelnou alternativou.

Voliči po dvou letech obměnili složení Senátu

Mujbiz.cz , 18. říjen 2018 14:40

Český statistický úřad dnes ukončil zpracování výsledků voleb do Senátu Parlamentu ČR. Po druhém kole volby jsou známa jména všech 27 nových senátorů. Pracovníci ČSÚ nezaznamenali během voleb žádné komplikace, které by ovlivnily zpracování výsledků voleb.

Konec anonymních firem. Piráti navrhli veřejný rejstřík skutečných vlastníků

Mujbiz.cz , 18. říjen 2018 14:02

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek dnes podává poslanecký návrh zákona zavádějící veřejný funkční rejstřík vlastníků vycházející ze zahraničních zkušeností. Piráti věří, že skutečný příjemce veřejných peněz musí být dohledatelný. Období, kdy se vyšetřovatelé a aktivní občané snažili vystopovat příjemce dotací či veřejných zakázek například na Kypru či Panenských ostrovech, musí jednou provždy skončit. Současný rejstřík vlastníků je veřejnosti nedostupný a poloprázdný – neplní účel ani ve vztahu k vyšetřovatelům. Navíc je zbytečně administrativně náročný.

Při kontrolách na Zahradě Čech inspektoři zjistili jen jedno pochybení

Mujbiz.cz , 18. říjen 2018 00:00

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila kontroly na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích. Celkem provedla 12 kontrol a porušení právních předpisů zjistila pouze u jednoho prodejce, který neinformoval spotřebitele o ceně nabízených výrobku a nevystavil doklad o zakoupení.

Skotské hry na zámku Sychrov se neobešly bez pokut

Mujbiz.cz , 17. říjen 2018 00:00

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla kontroly stánkového prodeje na kulturně sportovní akci Skotské hry. Zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele a nedostatky v technickém značení některých výrobků. Severočeští inspektoři pak na místě zakázali prodej 284 kusů výrobků v celkové prodejní ceně 62 850 Kč.

Strana 1 z 32 Další »
RSS 

Zprávičky

Míra úspor domácností se zvýšila

Mujbiz.cz , 22. říjen 2018 09:00

Podle sezónně očištěných údajů úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností proti předchozímu čtvr...

Více 0 komentářů

Kontrolní akce ve Zlíně odhalila nelegální zaměstnance

Mujbiz.cz , 20. říjen 2018 08:00

Dne 2. 10. 2018 byla zahájena inspektory Oblastního inspektorátu práce pro Jihomoravský a Zlínský kr...

Více 0 komentářů

Stoupla ekonomická aktivita žen

Mujbiz.cz , 18. říjen 2018 10:00

Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sez...

Více 0 komentářů