Tiskové zprávy

Martin Švehla novým generálním ředitelem hotelové sítě Pytloun Hotels

Mujbiz.cz , 13. June 2019 14:10

Česká hotelová síť Pytloun Hotels (PH), která v současné době provozuje osm populárních hotelů v ČR, oznámila jmenování Martina Švehly (30) novým generálním ředitelem společnosti. Martin bude ve své nové funkci odpovědný za vedení, řízení a rozvoj týmů v rámci celé hotelové sítě Pytloun Hotels.

Nové tváře v představenstvu ABSL

Mujbiz.cz , 04. June 2019 13:04

Na výročním setkání členů asociace ABSL bylo zvoleno nové představenstvo této oborové organizace, která v České republice sdružuje společnosti z oblasti podnikových služeb, podporuje jejich rozvoj, sdílí know-how a usnadňuje vstup nových investorů na český trh. Prezident asociace, Ota Kulhánek, i její ředitel, Jonathan Appleton, ve svých rolích zůstávají i v dalším období. Spolu s nimi v představenstvu zasedne 9 zástupců významných firem působících v oboru, který dnes zaměstnává přes 100 tisíc kvalifikovaných lidí a dále dynamicky roste.

Občané nerozumí exekučnímu řádu a volají po jeho zjednodušení, ukázal unikátní průzkum zpracovaný pro Piráty

Mujbiz.cz , 31. May 2019 08:55

Jak Česko vnímá exekuce? Tato otázka se stala jádrem semináře v Poslanecké sněmovně, kde Piráti představili výsledky průzkumu veřejného mínění, který si nechali vypracovat nezávislou agenturou NMS Market Research. Z průzkumu vyplývá, že 79 procent občanů volá po řešení současné právní úpravy. Občané se totiž v systému nevyznají a 69 procent dokonce zastává stanovisko, že by měl exekutora vybírat stát na základě trvalého bydliště dlužníka.

Zákon o právu na digitální službu prošel ve Sněmovně prvním čtením

Mujbiz.cz , 30. May 2019 00:00

Sněmovna dnes v prvním čtení schválila návrh zákona o právu na digitální služby, který má občanům garantovat právo do pěti let od schválení požadovat od státu veškerou komunikaci elektronicky. Návrh, který vznikal téměř rok pod záštitou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj vedeném předsedou Pirátů Ivanem Bartošem, zapadá do celkové vládní koncepce Digitální Česko a je pod ním podepsáno 137 poslanců. Na přípravě zákona se podíleli experti všech politických stran, zástupci ICT Unie i vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla. Návrh zákona podpořili také ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš.

Průzkum Randstad: rozdíly v preferencích při hledání práce se mezi generacemi prohlubují

Mujbiz.cz , 29. May 2019 14:59

Co pro Čechy představuje nejdůležitější argumenty při zvažování pracovní nabídky? Dle letošního ročníku průzkumu zaměstnaneckých preferencí „Randstad Employer Brand Research“ sice stále v TOP 5 faktorech setrvávají plat a benefity, jistota práce, příjemná pracovní atmosféra, finanční zdraví firmy a zajímavá pracovní náplň, v dalších prioritách se však jednotlivé věkové skupiny liší. Generace Z hledá rychlý kariérní růst, mileniálové vyváženost pracovního a soukromého života, generace X jistotu práce a pracovníci starší než 55 let finanční zdraví zaměstnavatele. V celkovém žebříčku nejdůležitějších kritérií při výběru zaměstnavatele pak výrazně oproti loňsku vzrostla důležitost lokality, rovnováhy osobního a pracovního života a flexibility.

Vládní poslanci s podporou komunistů, ODS a TOP 09 odmítli řešení problému exekucí

Mujbiz.cz , 28. May 2019 23:00

Poslanci ANO, ČSSD, ODS, TOP 09 a KSČM dnes vyobstruovali pirátský návrh novely exekučního řádu. Na návrh poslance TOP 09 Dominika Feriho odhlasovali poslanci uvedených stran přerušení projednávání návrhu do doby, než přijde Ministerstvo spravedlnosti s vlastním návrhem. Novela připravená poslancem Lukášem Koláříkem počítá s místní příslušností exekutorů, díky níž by došlo ke sloučení exekucí k jednomu exekutorovi v místě bydliště dlužníka. Problém, který se týká 900 tisíc lidí, slibovala vyřešit ve svém programovém prohlášení i vláda. Dnes dala s podporou pravice najevo, že problémy těchto lidí pro ni nejsou důležité.

Kyocera Corporation slaví šedesátku

Mujbiz.cz , 28. May 2019 11:26

Společnost Kyocera Document Solutions Europe slaví 60. výročí založení své mateřské společnosti Kyocera Corporation.

Dívčí plavky nesplňují bezpečnostní požadavky

Mujbiz.cz , 27. May 2019 00:00

Česká obchodní inspekce dlouhodobě sleduje výskyt nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že jsou nabízeny k prodeji dívčí plavky, které nejsou v souladu s bezpečnostními požadavky kladenými na dětské oblečení. Jedná se o produkt dívčí bikiny „FOR YOU“.

V dubnu vyhověly všechny kontrolované vzorky pohonných hmot

Mujbiz.cz , 25. May 2019 00:00

Česká obchodní inspekce monitorovala v měsíci dubnu jakost pohonných hmot na území ČR. Odebrala a kontrolovala celkem 225 vzorků pohonných hmot a všechny vzorky vyhověly stanoveným jakostním požadavkům.

Mikuláš Ferjenčík: Vláda odmítla návrh Pirátů snížit zdanění práce

Mujbiz.cz , 24. May 2019 00:00

Vláda navrhuje zvýšení spotřební daně pro tabák, alkohol a hazardní hry a současně odmítá návrh Pirátů zvýšit daňovou slevu na poplatníka. Jinými slovy vláda dnes odmítla snížit daňovou zátěž všech pracujících o více než 5 tisíc korun ročně. Piráti s tímto postupem nesouhlasí, protože zdanění práce je u nás už dnes extrémně vysoké a bez jeho snížení není rozumné zvyšovat jiné daně.

Strana 1 z 53 Další »
RSS 

Zprávičky

Česká ekonomika vzrostla mezičtvrtletně o 0,6 %

Mujbiz.cz , 06. June 2019 03:00

Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,6 % a mezi...

Více 0 komentářů

Důvěra v ekonomiku se mezi podnikateli snížila

Mujbiz.cz , 04. June 2019 06:00

Souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně poklesl o 1,4 bodu na 95,7 bodu. Pokles důvěry zaznamenal Česk...

Více 0 komentářů

ČOI na tržnici Hatě objevila padělky za více než 18 milionů Kč

Mujbiz.cz , 02. June 2019 05:00

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje zajistila v rámci mimořádné kontrolní akce ...

Více 0 komentářů