Tiskové zprávy

ČOI zakazuje na trhu autíčko „Stunt Radio Control“

Mujbiz.cz , 27. October 2019 10:08

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu se nabízí hračka „Autíčko STUNT RADIO CONTROL“. Hračka mnohonásobně překračuje obsah olova i kadmia oproti povoleným limitům. Také informace, že hračka není vhodná pro děti do tří let, je na obalu uvedena pouze v anglickém jazyce.

Všichni stánkaři na HIP HOP kempu prodali alkohol mladistvým

Mujbiz.cz , 27. October 2019 10:07

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje kontrolovala na festivalu HIP HOP Kemp v Hradci Králové zákaz prodeje alkoholu osobám mladších 18 let. Inspektoři provedli šest kontrol a u všech zjistili porušení právních předpisů. V pěti případech se jednalo o prodej alkoholu mladistvým osobám.

Piráti spustili web Otevřená sněmovna, umožní sledování a připomínkování legislativy online

Mujbiz.cz , 27. October 2019 10:06

Piráti spustili přelomový projekt s názvem Otevřená sněmovna, webový server, který umožní sledování a připomínkování klíčové legislativy, a to od úplného počátku až po finální znění návrhu. Účelem Otevřené sněmovny je zprůhlednění legislativního procesu a transparentní zapojení odborníků do paragrafové tvorby zákonů, a především prezentace otevřeného přístupu, který Piráti deklarovali již před svým vstupem do Poslanecké sněmovny.

Platby kartami Mastercard meziročně vzrostly o takřka pětinu

Mujbiz.cz , 25. October 2019 12:19

Celkový počet transakcí platebními kartami Mastercard v České republice podle údajů za první tři kvartály 2019 meziročně vzrostl o 18 procent. V e-shopech byl růst v porovnání se stejným obdobím loňského roku 58procentní. V kamenných obchodech se součet plateb meziročně zvedl o 15 procent, vyplývá ze statistik společnosti Mastercard.

Češi rádi mlsají sladké, i když už milion z nich trpí cukrovkou

Mujbiz.cz , 25. October 2019 12:18

Honí vás mlsná a vy přemýšlíte, zda sáhnete po sladkém, či slaném? Více než dvě třetiny z Čechů (70,8 procent) podle průzkumu Broker Consulting zvolí sladkou variantu, a to i přesto, že už každý desátý trpí cukrovkou, závažnou civilizační nemocí, kterou v poslední době odborníci dokonce označují za novodobou epidemii.

Rok po zákazu stáčení tachometrů jsou na internetu stále nabídky na úpravu počtu najetých kilometrů

Mujbiz.cz , 25. October 2019 12:17

Před rokem začala platit novela zákona 56/2001 Sb., která kromě řady jiných změn v oblasti provozu vozidel obsahovala i zákaz stáčení tachometru pod pokutou půl milionu korun. Sdružení na ochranu vlastníků automobilů - SOVA proto provedlo opakovanou inventuru počtu firem, které na internetu nabízejí nastavení či úpravy stavu tachometru prostřednictvím vyhledávače Google. Z výsledků vyplývá, že nabídky na úpravy tachometrů lze na internetu stále najít.

MPO a ČEPS: Velkých zdrojů elektrické energie v ČR ubývá

Mujbiz.cz , 24. October 2019 16:08

Postupné odstavování dosluhujících uhelných zdrojů i v kontextu s ekologizací, ukončení životnosti současných jaderných zdrojů a přírodními podmínkami limitované obnovitelné zdroje energie (OZE). Klíčové faktory, které mají zásadní vliv na dodávky elektřiny a energetickou soběstačnost nejen České republiky (ČR). Podle nejnovějšího Hodnocení zdrojové přiměřenosti elektrizační soustavy ČR do roku 2040 (MAF CZ), kterou zpracovala společnost ČEPS, by se už od roku 2030 - pokud by se situace neřešila - Česká republika stala postupně závislou na dovozu elektrické energie ze zahraničí. Vyplývá to ze scénářů, s kterými MAF CZ 2019 pracuje.

Radioservis představuje audioknihu MITFORDSKÉ VRAŽDY

Mujbiz.cz , 24. October 2019 16:03

Detektivní román inspirovaný dílem Agathy Christie. Odehrává se v Anglii po první světové válce. Čte Jaromír Meduna

Chystaná digitalizace stavebnictví pomůže zkvalitnit budovy a ušetřit miliardy

Mujbiz.cz , 24. October 2019 15:50

Od roku 2022 bude muset být u všech nadlimitních veřejných zakázek v českém stavebnictví povinně využívána metoda BIM. Ta zahrnuje digitální informační model stavby i celého jejího životního cyklu. Podle studie poradenské společnosti PwC, jež vychází z praxe používané například ve Velké Británii, přinese BIM jen v projekční a stavební fázi úspory kolem pěti procent. Při 450 miliardách, které podle ministerstva průmyslu a obchodu českým stavebnictvím ročně protečou, tak má BIM potenciál ušetřit až 23 miliard korun každý rok. Kromě finančních úspor se ale díky digitalizaci zvýší také kvalita staveb a tím pádem i komfort jejich uživatelů. I díky pokročilému stádiu příprav na povinné zavedení BIM nyní Česko patří v digitalizaci stavebnictví k evropské špičce.

MPO zve na Den otevřených dveří

Mujbiz.cz , 24. October 2019 15:49

Ministerstvo průmyslu a obchodu otevírá brány veřejnosti. Už v pondělí 28. října 2019 od 9:00 do 17:00 hodin, a to u příležitosti založení samostatného Československa. Hlavní budovu v ulici Na Františku 32 v Praze si bude možné prohlédnout včetně běžně nepřístupné prosklené kopule, reprezentativních salónků či pracovny ministra.

Strana 1 z 61 Další »
RSS 

Zprávičky

Přebytek hospodaření dosáhl 58,4 mld. Kč

Mujbiz.cz , 24. October 2019 16:07

Eurostat po pravidelné konzultaci s ČSÚ potvrdil výši salda hospodaření a dluhu vládních institucí p...

Více 0 komentářů

Živnostenský balíček se postupně naplňuje

Mujbiz.cz , 24. October 2019 15:52

Co trápí velké firmy, malé a střední podniky i živnostníky a jak situaci zlepšit. Na Ministerstvu pr...

Více 0 komentářů

Při nákupu dřeva před zimou si zkontrolujte hlavně cenu

Mujbiz.cz , 24. October 2019 15:51

Na začátku topné sezóny České obchodní inspekce upozorňuje spotřebitele, aby si při nákupu palivovéh...

Více 0 komentářů