Tiskové zprávy

ČOI zabavila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky za více než 4 miliony

Mujbiz.cz , 21. prosinec 2017 11:50

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě a zabavila 851 kusů padělků za více než 4 miliony korun. Jednalo se převážně o textilní výrobky.

Firmy centralizují stále více procesů, výsledkem je vyšší kvalita služeb i výrazné úspory

Mujbiz.cz , 18. prosinec 2017 14:45

Centrálně dnes firmy neřeší jen rutinní procesy jako účetnictví či IT podporu, ale například i personalistiku, tvorbu smluv, výzkum či dokonce vyřizování stížností a reklamací. Příkladem je nedávno oceněný projekt společnosti ABInBev Czech, která centralizací vyřizování stížností dosáhla 33 % zvýšení zákaznické spokojenosti a 20 % růstu objemu distribuovaného piva.

Společnost Marbach optimalizuje zásluhou IFS Applications mezinárodní operace na 20 místech včetně České republiky

Mujbiz.cz , 15. prosinec 2017 00:00

Společnost IFS, která je celosvětovým specialistou na podnikové aplikace oznamuje, že společnost Marbach se rozhodla nasadit IFS Applications 9.

Vánoční nákupy – shon a stres? Klid v duši jako ten nejlepší dárek

Mujbiz.cz , 12. prosinec 2017 17:00

Tichá noc, svatá noc… Ale když je potřeba obstarat dárky, blahého klidu se člověk nedočká. Čeká ho spíš boj o to, aby ve frontách urval co nejvýhodnější nabídku a vybral pro své blízké něco opravdu jedinečného. Jedním slovem stres. Jak se nejzazší termín vánočních nákupů blíží, míra podráždění roste, potvrzuje nejnovější průzkum společností PayPal a Kantar Millward Brown. Osm z deseti Evropanů má pocit, že je toho na ně při vybírání dárků a v přeplněných obchodech moc. Češi jsou zřejmě obzvlášť vystresovaný národ: podrážděnost z vánočních povinností přiznává každý čtvrtý. Dá se předvánoční horečce nějak vyhnout?

SCANquilt s affiliate reklamou zvyšuje prodeje i povědomí

Mujbiz.cz , 08. prosinec 2017 00:00

Největší českou online affiliate síť VIVnetworks.com nově využívá SCANquilt, výrobce a prodejce sortimentu zaměřeného na kvalitní lůžkoviny, zdravé spaní, trendy a design.

Polovina výkupů druhotných surovin byla nepoctivá

Mujbiz.cz , 07. prosinec 2017 17:00

Česká obchodní inspekce se v rámci své kontrolní činnosti také zaměřuje na dodržování zákonů při výkupu druhotných surovin. V období od 10. srpna do 30. září 2017 provedla 84 kontrol na celém území ČR a porušení legislativy zjistila téměř v 50%. Nejčastěji provozovatelé neposkytli informaci o výkupní ceně, nedodrželi poctivost prodeje nebo nepoužívali ověřená měřidla.

Až 40 % nových zaměstnanců díky firemnímu vzdělávání

Mujbiz.cz , 06. prosinec 2017 08:43

Rozvoj a využívání technologií a s tím související vznik nových profesí přináší nutnost kontinuálního vzdělávání zaměstnanců. Firemní akademie tím získávají stále důležitější roli, a to zejména v oboru podnikových služeb, kde jsou změny v pracovních postupech a procesech významné. Vedle zvyšování kompetencí zaměstnanců však může firemní vzdělávání přinést i další výhody – například jednodušší nábor nových pracovníků.

Personální agentura Grafton Recruitment má novou HR manažerku

Mujbiz.cz , 05. prosinec 2017 15:12

HR manažerkou personální agentury Grafton Recruitment se od prosince stala Barbora Habáňová (31), která naposledy působila v humanitární organizaci Lékaři bez hranic, kde v terénu řídila HR a finance jednotlivých humanitárních projektů.

Míra nezaměstnanosti klesla v říjnu na 2,6 %

Mujbiz.cz , 30. listopad 2017 17:00

Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v říjnu letošního roku 74,5 % a oproti říjnu 2016 se zvýšila o 2,0 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 81,6 %, míra zaměstnanosti žen 67,1 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15–29 let očištěná od sezónních vlivů činila 49,7 %, ve věku 30–49 let 88,0 % a ve skupině osob 50–64letých 73,6 %.

Finanční správa bude u daně z nabytí nemovitých věcí akceptovat cenu sjednanou bez DPH i u poplatníka nabyvatele

Mujbiz.cz , 24. listopad 2017 14:50

Pravidlo, že do základu daně z nabytí nemovitých věcí se nezahrnuje DPH, bude Finanční správa nově aplikovat nejen na případy, kdy je poplatníkem daně převodce (nejčastěji prodávající), ale i na případy, kdy je poplatníkem daně nabyvatel (nejčastěji kupující).

Strana 1 z 5 Další »