V létě diskriminovali provozovatelé koupališť na severu Čech

Mujbiz.cz , 04. December 2018 10:16 0 komentářů
Rubriky: Podnikání, Life, Právo

V průběhu měsíce srpna 2018 provedli inspektoři inspektorátu Ústeckého a Libereckého 5 mimořádných kontrol zaměřených na provozovatele koupališť. Inspektoři prověřovali, zda nedochází k diskriminaci některých z návštěvníků. Při šetření bylo také využito podnětů poukazujících na problematiku prodeje zvýhodněného vstupného určitým skupinám obyvatel.

„Kontrolami bylo zjištěno, že se všichni prověřovaní provozovatelé při prodeji vstupného dopustili diskriminačního jednání vůči určité skupině spotřebitelů,“ dodává ředitelka ústecké ČOI Renata Linhartová.

Prostřednictvím svých ceníků deklarovali slevu ze vstupného (nejčastěji 50 – 70%) pro obyvatele obce, kde se koupaliště nachází. V jednom případě byly také zvýhodněny místní školy. Poskytování cenových výhod bylo vázáno na předložení různých dokladů - občanský průkaz, náramek na slevu 50%, průkazu na slevu vydaný městským úřadem. Vydání takového průkazu bylo dokonce podmíněno bezdlužností v oblasti poplatků za odvoz komunálního odpadu.

Zjištěná jednání provozovatelů koupališť, která znevýhodňují spotřebitele s trvalým pobytem mimo město, kde se koupaliště nachází, jsou porušením zákazu diskriminace ve smyslu § 6 zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Se všemi provozovateli koupališť bude zahájeno správním řízení, kde bude také rozhodnuto o výši pokuty. Za diskriminaci hrozí ze zákona pokuta až do výše 3 000 000 Kč.

Při provedených kontrolách byla zjištěna i další porušení zákona o ochraně spotřebitele - užití nekalé obchodní praktiky poskytováním zavádějící informace o ceně vstupného uvedeného v provozním řádu a v ceníku koupaliště, i neseznámení spotřebitele s konečnou cenou vstupného.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Červnové výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

Mujbiz.cz , 07. August 2019 04:00

Průmyslová produkce se v červnu meziročně snížila o 3,8 %, ve srovnání s květnem byla nižší o 2,8 %....

Více 0 komentářů

Inspektoři ČOI na Karlovarsku zajistili 6500 kusů padělků

Mujbiz.cz , 06. August 2019 16:22

Česká obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje zajistila na tržnicích v Potůčkách a Chebu ...

Více 0 komentářů

Panenka Máša je nebezpečná

Mujbiz.cz , 05. August 2019 04:00

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je hračka - panenka, která je spotřebiteli nabízen...

Více 0 komentářů