Zprávičky

Colliers: I přes stavební boom přetrvává nedostatek průmyslových nemovitostí

Mujbiz.cz , 21. November 2023 00:00

Český trh průmyslových nemovitostí zažívá v roce 2023 velký rozmach stavební aktivity. I když je současné době ve výstavbě více než 1,5 milionu m2, nově dokončených projektů je málo a míra neobsazenosti nadále zůstává pod 2 %. Celková nabídka moderních industriálních prostor v České republice během 3. čtvrtletí 2023 vzrostla pouze o 182 200 m2 a na konci září tak činila 11,44 milionu m2. Nájmy se po raketovém růstu v průběhu posledních tří let stabilizovalo a koncem září se pohybovalo mezi 7,50 – 7,70 euro za m2 měsíčně za sklad a 9,50 – 12,50 euro za m2 měsíčně za kancelářský vestavek. Vyplývá to z průzkumu společnosti Colliers, předního poskytovatele diverzifikovaných profesionálních služeb v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic.

Novinka pro náročné. Canon rozšiřuje řadu archových inkoustových tiskáren o model varioPRINT iX1700

Tomáš Jirásko , 23. October 2023 12:00

Společnost Canon oznámila na veletrhu Canon Expo v Jokohamě technologickou předpremiéru nového archového inkoustového tiskového stroje Canon varioPRINT iX1700 s rychlostí 170 stran A4 za minutu. Je navržen pro vysokou produktivitu a konzistentní kvalitu, takže vyhovuje potřebám náročných komerčních a interních poskytovatelů tiskových služeb.

Společnost Synology® představuje zařízení UC3400 a SA3400D, systémy duálních řadičů zajišťující vysokou dostupnost

Tomáš Jirásko , 21. June 2023 14:00

Společnost Synology dnes oznámila dostupnost dvou nových systémů duálních řadičů do své řady podnikových řešení správy dat, i v Evropě: UC3400, systém typu active-active určený pro úložiště SAN a SA3400D, všestranný systém typu active-passive pro aplikace NAS a SAN. Obě zařízení zajišťují efektivní vysokou dostupnost sdílených úložišť a v případě plného rozšíření umožňují vytvoření úložiště o velikosti až 576 TB.

TIP - profesionální meteostanice SENCOR SWS 9898

Tomáš Jirásko , 09. December 2022 10:00

Wifi profesionální meteostanice SENCOR SWS 9898 je komplexní řešení pro sledování atmosférických podmínek.

Western Digital a Epic Games uzavřely partnerství a uvádí paměťovou kartu Fortnite pro Nintendo Switch

Tomáš Jirásko , 14. September 2022 12:00

Společnost Western Digital, dodavatel ukládacích technologií a poskytovatel řešení s vedoucím postavením v odvětví, oznámila nové partnerství se společností Epic Games a Nintendo a přináší první, oficiálně licencovanou paměťovou kartu Fortnite® SanDisk® microSDXC™ pro Nintendo Switch™.

Společnost Pure Storage nově definuje infrastrukturu připravenou na využívání umělé inteligence

Mujbiz.cz , 13. June 2022 23:00

Společnost Pure Storage, průkopník v poskytování pokročilých technologií a služeb v oblasti ukládání dat, oznámila novou generaci komplexní infrastruktury AIRI//S. Tato infrastruktura vyvinutá společnostmi Pure Storage a NVIDIA je podnikům k dispozici jednoduše a na vyžádání formou služby. Jde o jednoduchou a škálovatelnou infrastrukturu pro všechny fáze zpracování dat v technologiích umělé inteligence.

4K Everywhere: Společnost Panasonic představuje na veletrhu ISE 2022 řadu nových produktů

Tomáš Jirásko , 10. May 2022 15:00

Společnost Panasonic dnes představila na veletrhu ISE 2022 ve španělské Barceloně tři nové inovativní audiovizuální produkty. Kromě toho Panasonic na veletrhu předvede širokou nabídku řešení pro tematický zábavní průmysl, vzdělávání i firmy.

Chatbot z Prahy pomáhá zaměstnancům SAP

Mujbiz.cz , 21. September 2020 14:00

Digitálního asistenta, který zaměstnancům SAP z celého světa pomáhá řešit personální agendu, vyvinuli experti SAP ve spolupráci s odborníky z týmu HRdirect pražského centra podnikových služeb SAP Services. Česká republika je zároveň jednou z pěti pilotních zemí, kde tento chatbot již funguje. Do konce roku bude sloužit jako primární kontakt při řešení personálních otázek pro 100 tisíc zaměstnanců.

Průzkum Randstad: Mzda je stále nejdůležitějším argumentem pro změnu, jistota práce a flexibilita mohou převzít vedení

Mujbiz.cz , 28. August 2020 15:10

Pětina českých zaměstnanců změnila v uplynulém roce práci a zhruba třetina plánuje změnu zaměstnavatele v průběhu letošního roku. Hlavním důvodem, proč čeští zaměstnanci odcházejí, je nižší plat ve srovnání s jinými zaměstnavateli. Stále důležitějším důvodem se ovšem v souvislosti s propady ekonomiky stává i stabilita zaměstnavatele a jistota zaměstnání. Vyplývá to z výsledků letošního ročníku průzkumu zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research, který zrealizovala personálně poradenská společnost Randstad.

SAP nabízí grant na digitální vzdělávání i letos

Mujbiz.cz , 17. July 2020 00:00

Letošní ročník tradiční vzdělávací iniciativy Meet and Code, díky níž se po celé Evropě každoročně konají naučné a inspirativní akce pro děti a mládež, se v roce 2020 kvůli omezení zdravotních rizik uskuteční virtuálně. Cílem projektu Meet and Code, pořádaného společností SAP ve spolupráci s Haus des Stiftens a TechSoup Europe, je představit dětem a mladým lidem ve věku 8 až 24 let svět technologií a podpořit neziskové organizace, které se vzdělávání a osvětě v této oblasti věnují. České neziskové organizace mohou žádat o grant ve výši až 10 000 Kč, a to do 10. září 2020.

Strana 1 z 52 Další »