Ocenění Randstad Award pro nejatraktivnějšího zaměstnavatele letos opět putuje do Škoda Auto

Mujbiz.cz , 18. June 2020 16:45 0 komentářů

Nejatraktivnějším zaměstnavatelem na českém trhu se dle letošního průzkumu personálně poradenské agentury Randstad stala stejně jako v loňském roce společnost ŠKODA AUTO, druhou příčku obhájila společnost Microsoft a třetí obsadila Kofola. Ocenění Randstad Award, o kterých v nezávislém průzkumu rozhoduje široká veřejnost, se letos muselo obejít bez tradičního slavnostního galavečera a jednotliví vítězové převzali ocenění z rukou zástupců agentury Randstad individuálně.

Ocenění Randstad Award pro nejatraktivnější zaměstnavatele v České republice se uděluje na základě výsledků z největšího celosvětového průzkumu zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research, který probíhá již 20 let. Průzkum zkoumá atraktivitu největších zaměstnavatelů v jednotlivých zemích a také aspekty, dle kterých se uchazeči rozhodují při výběru zaměstnavatele. Letošního dvacátého ročníku se zúčastnilo více než 200 000 respondentů ve 33 zemích. V České republice se průzkum uskutečnil potřetí, a to na vzorku 4 724 respondentů, kteří hodnotili atraktivitu 150 největších zaměstnavatelů z privátního sektoru.

Kromě samotné atraktivity respondenti hodnotí i další atributy, např. pověst zaměstnavatele, finanční zdraví, používání moderních technologií, jistotu zaměstnání, možnosti kariérního posunu, mzdu a benefity, atmosféru na pracovišti či zajímavost náplně práce. „V očích většiny zaměstnanců jsou atraktivní zejména ty společnosti, které nabízí dobrou mzdu a benefity, vládne u nich příjemná pracovní atmosféra a lidé mají příležitost dostat se k zajímavé práci. Právě tyto atributy, spolu s důrazem na jistotu práce, považují uchazeči při hledání nového zaměstnání za nejdůležitější a zároveň jsou přesvědčeni o tom, že je zaměstnavatelé neposkytují v dostatečné míře,“ uvádí Jacek Kowalak, generální ředitel společnosti Randstad, a dodává: „Společnosti, které se umístily na příčkách vítězů, ovšem tyto atributy umí dobře komunikovat, a proto v očích veřejnosti v těchto oblastech vynikají. Na trhu práce jim to poté přináší výrazné výhody. Všem vítězům blahopřejeme.“

TOP 10 nejatraktivnějších zaměstnavatelů v ČR:

  1. ŠKODA AUTO
  2. Microsoft
  3. Kofola
  4. IBM
  5. LEGO Production
  6. Seznam.cz
  7. Siemens
  8. Avast
  9. ČEZ
  10. Nestlé Česko

„Vítězství v průzkumu Randstad nás velice těší. Je potvrzením, že práce ve společnosti, která nabízí svým zaměstnancům stabilní zázemí, možnost osobního i kariérního rozvoje a v neposlední řadě atraktivní finanční ohodnocení, je tím, co naši zaměstnanci oceňují,“ uvádí Petra Meliška, vedoucí náboru a HR marketingu společnosti Škoda Auto.

„Jsme velmi rádi, že se nám opět podařilo obhájit pozici jednoho z nejatraktivnějších zaměstnavatelů v České republice. Věříme, že flexibilní pracovní prostředí, důraz na rozvoj talentů a silná firemní kultura založená na sdílených hodnotách z nás činí skutečně top zaměstnavatele, a to nejen v segmentu informačních a komunikačních technologií, ale na českém trhu jako celku,“ říká Klára Žižková, ředitelka lidských zdrojů ve společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. „Dobrá pověst Kofoly je obrazem lidí, kteří ji tvoří, toho, co dělají, jak a proč to dělají. Značka firmy, značky našich nápojů, ale i značka zaměstnavatele jsou u nás úzce propojeny - jak fakticky, tak v komunikaci. Naše podnikání navazuje na tradice a rozvíjí je tam, kde jsou doma. Žijeme skutečné příběhy našich značek - od surovin až po konečný výrobek. Vše, co děláme, stavíme na trvalých a sdílených hodnotách. Láska, respekt k přírodě, otevřenost a neustálé hledání nových cest, to vše je součástí naší DNA. Posiluje nás početná komunita ambasadorů z řad našich zaměstnanců, jejich lídrů, obchodních partnerů, spotřebitelů, ale i našich sousedů v jednotlivých regionech,“ komentuje ocenění Hana Caltová, personální ředitelka společnosti Kofola: „Patřit mezi TOP 10 v Randstad Award v České republice je pro nás velká čest a letošní 3. příčka také velkou motivací i závazkem na další cestě.”

Kromě absolutních vítězů se v rámci Randstad Award opět oceňovali i nejatraktivnější zaměstnavatelé z jednotlivých oborů:

Vítěz z oboru IT a telekomunikace: Microsoft

Vítěz z oboru farmacie a přírodní vědy: Pfizer

Vítěz z oboru podnikové služby: SAP Services

Vítěz z oboru automotive: ŠKODA AUTO

Vítěz z oboru výroba: LEGO Production

Vítěz z oboru bankovnictví a pojišťovnictví: Air Bank

Vítěz z oboru FMCG: Kofola

Vítěz z oboru logistika a doprava: ČSA/Travel Service (dnes Smartwings)

Vítěz z oboru energetická řešení, stavebnictví a facilities: ČEZ

Vítěz z oboru retail: IKEA


Komentáře