Nejoblíbenější těstoviny jsou prý u nás fusilli

Mujbiz.cz , 09. listopad 2018 07:00 0 komentářů

Z hlediska výdajů domácností, zakoupeného objemu či frekvence nakupování jednoznačně dominují bezvaječné těstoviny nad vaječnými. Téměř ¾ českých domácností si koupilo těstoviny ve tvaru vřetena. Domácnosti využívají i nákupy v akci, a proto nákupy za zvýhodněnou cenu tvoří 2/5 celkových výdajů českých domácností za těstoviny. Nejvíce se těstoviny nakupují v hypermarketech a diskontních prodejnách.

Těstoviny si alespoň jedenkrát za rok nakoupily téměř všechny české domácnosti. Ve 12měsíčním období od září 2017 do srpna 2018 za ně jedna kupující domácnost utratila v průměru 411 Kč a koupila přibližně 11 kilogramů.

Z hlediska výdajů, zakoupeného objemu či frekvence nakupování jednoznačně dominují bezvaječné varianty těstovin. Z dalších variant těstovin domácnosti kupují kuskus (24 procent domácností), rýžové těstoviny (16 procent domácností) a kukuřičné těstoviny (6 procent domácností).

Při pohledu na jednotlivé druhy těstovin si nejvíce domácností koupilo vřetena (fusilli), a to 73 procent z nich. Vřetena tvoří pětinu celkových výdajů domácností za těstoviny ve sledovaném období. Za nimi z hlediska počtu kupujících následují špagety, kolínka a nudle do polévky.

Z hlediska velikosti balení těstovin můžeme podle nákupů domácností mezi nejoblíbenější zařadit 500g balení. Tento typ balení odpovídá za více než 4/5 objemu nákupů těstovin a třem čtvrtinám výdajů.

Domácnosti využívají i nákupy v akci. Nákupy za zvýhodněnou cenu tvoří 2/5 celkových výdajů českých domácností za těstoviny a z hlediska objemu tvoří zlevněné zboží necelou polovinu. Akci alespoň jednou využilo více než 8 z 10 českých domácností.

Nejvíce domácností nakupuje těstoviny v hypermarketech a diskontech. Nejvíce za ně domácnosti utrácejí v hypermarketech, kde nechají necelé dvě pětiny výdajů.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

ČOI provedla mimořádnou kontrolní akci v Rychnově nad Kněžnou

Mujbiz.cz , 07. prosinec 2018 03:00

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci...

Více 0 komentářů

29 procent Čechů využívá své chytré telefony a tablety k mobilní platbě

Mujbiz.cz , 06. prosinec 2018 06:00

Čeští spotřebitelé již velmi intenzivně využívají svá mobilní zařízení (chytrý telefon, tablet) v rá...

Více 0 komentářů

Meziroční růst cen mírně zpomalil, meziměsíčně inflace vzrostla

Mujbiz.cz , 05. prosinec 2018 09:57

Spotřebitelské ceny vzrostly v říjnu oproti září o 0,4 %. Tento vývoj ovlivnilo zvýšení cen ve větši...

Více 0 komentářů