Kontrola na tržnici ve Vyšším Brodě odhalila padělky za téměř 14 miliónů korun

Mujbiz.cz , 08. September 2018 05:00 0 komentářů

Mimořádná kontrolní akce České obchodní inspekce odhalila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky v hodnotě originálů 13 770 887 korun. Jedná se o další kontrolu, při které Česká obchodní inspekce využila nové pravomoci a vstoupila do uzavřených prostor.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti Městské policie Vyšší Brod mimořádnou kontrolu na tržnici ve Vyšším Brodě. Inspektoři využili nové zákonné pravomoci a to zjednání si možnosti vstupu do uzavřených prostor, kde existuje důvodné podezření na skladování padělků.

Inspektoři ČOI na základě předchozího monitoringu místa prodeje vytipovali a za účasti přizvané osoby otevřeli 2 sklady tvořící zázemí prodejních stánků. Při kontrole tak bylo zabaveno celkem 3 464 kusů padělků v hodnotě originálů 13 770 887 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky, konkrétně mikiny, tepláky, trička, čepice, šaty, bundy a další zboží, jako jsou kabelky, brýle a stavebnice označené například ochrannými známkami Chanel, Tommy Hilfiger, Michael Kors, Louis Vuitton, Burberry, Lego nebo automobilové značky např. Kawasaki, BMW, Volkswagen a Yamaha.

V současné době nejsou majitelé skladů známí a zjištění jejich identifikačních údajů je předmětem další kontroly. Následně může být za porušení zákona o ochraně spotřebitele uložena sankce až do výše 5 miliónů korun. Vhodné výrobky budou předány k humanitárním účelům, ostatní budou zlikvidovány.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Meziročně významně vzrostly ceny energií

Mujbiz.cz , 25. April 2019 07:00

Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 0,3 %, ceny průmyslových výrobců o 0,5 %, ceny stav...

Více 0 komentářů

Na Šenovské burze v Ostravě byly zjištěny padělky

Mujbiz.cz , 23. April 2019 08:00

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci ...

Více 0 komentářů

Ceny zahraničního obchodu rostly

Mujbiz.cz , 21. April 2019 08:00

V únoru 2019 se vývozní ceny meziměsíčně zvýšily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,5 %. Směnné relace dosáhl...

Více 0 komentářů