Kontrola na tržnici ve Vyšším Brodě odhalila padělky za téměř 14 miliónů korun

Mujbiz.cz , 08. září 2018 05:00 0 komentářů

Mimořádná kontrolní akce České obchodní inspekce odhalila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky v hodnotě originálů 13 770 887 korun. Jedná se o další kontrolu, při které Česká obchodní inspekce využila nové pravomoci a vstoupila do uzavřených prostor.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti Městské policie Vyšší Brod mimořádnou kontrolu na tržnici ve Vyšším Brodě. Inspektoři využili nové zákonné pravomoci a to zjednání si možnosti vstupu do uzavřených prostor, kde existuje důvodné podezření na skladování padělků.

Inspektoři ČOI na základě předchozího monitoringu místa prodeje vytipovali a za účasti přizvané osoby otevřeli 2 sklady tvořící zázemí prodejních stánků. Při kontrole tak bylo zabaveno celkem 3 464 kusů padělků v hodnotě originálů 13 770 887 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky, konkrétně mikiny, tepláky, trička, čepice, šaty, bundy a další zboží, jako jsou kabelky, brýle a stavebnice označené například ochrannými známkami Chanel, Tommy Hilfiger, Michael Kors, Louis Vuitton, Burberry, Lego nebo automobilové značky např. Kawasaki, BMW, Volkswagen a Yamaha.

V současné době nejsou majitelé skladů známí a zjištění jejich identifikačních údajů je předmětem další kontroly. Následně může být za porušení zákona o ochraně spotřebitele uložena sankce až do výše 5 miliónů korun. Vhodné výrobky budou předány k humanitárním účelům, ostatní budou zlikvidovány.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Každý čtvrtý prodejce o adventu porušil zákon

Mujbiz.cz , 19. leden 2019 02:00

V závěru roku 2018 uskutečnila Česká obchodní inspekce kontroly zaměřené na nabídku a prodej zboží, ...

Více 0 komentářů

Na Vysočině se prodával alkohol mladistvým

Mujbiz.cz , 17. leden 2019 15:03

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočina uskutečnila v předvánočním čase kontroly zaměře...

Více 0 komentářů

Ceny průmyslových výrobců se v roce 2018 meziročně zvýšily o 2,0 %

Mujbiz.cz , 16. leden 2019 21:00

Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,2 % a ceny stavebních prací o 0,2 %. Ceny průmysl...

Více 0 komentářů