Kontrola na tržnici ve Vyšším Brodě odhalila padělky za téměř 14 miliónů korun

Mujbiz.cz , 08. září 2018 05:00 0 komentářů

Mimořádná kontrolní akce České obchodní inspekce odhalila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky v hodnotě originálů 13 770 887 korun. Jedná se o další kontrolu, při které Česká obchodní inspekce využila nové pravomoci a vstoupila do uzavřených prostor.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti Městské policie Vyšší Brod mimořádnou kontrolu na tržnici ve Vyšším Brodě. Inspektoři využili nové zákonné pravomoci a to zjednání si možnosti vstupu do uzavřených prostor, kde existuje důvodné podezření na skladování padělků.

Inspektoři ČOI na základě předchozího monitoringu místa prodeje vytipovali a za účasti přizvané osoby otevřeli 2 sklady tvořící zázemí prodejních stánků. Při kontrole tak bylo zabaveno celkem 3 464 kusů padělků v hodnotě originálů 13 770 887 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky, konkrétně mikiny, tepláky, trička, čepice, šaty, bundy a další zboží, jako jsou kabelky, brýle a stavebnice označené například ochrannými známkami Chanel, Tommy Hilfiger, Michael Kors, Louis Vuitton, Burberry, Lego nebo automobilové značky např. Kawasaki, BMW, Volkswagen a Yamaha.

V současné době nejsou majitelé skladů známí a zjištění jejich identifikačních údajů je předmětem další kontroly. Následně může být za porušení zákona o ochraně spotřebitele uložena sankce až do výše 5 miliónů korun. Vhodné výrobky budou předány k humanitárním účelům, ostatní budou zlikvidovány.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Chuť Čechů měnit zaměstnání roste

Mujbiz.cz , 22. září 2018 06:00

Z nejnovějšího globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad vyplynulo,...

Více 0 komentářů

Utonulých je méně než v předchozích letech

Mujbiz.cz , 20. září 2018 06:00

Vloni se utopilo 181 Čechů, stejně jako o rok dříve. Za uplynulých deset let se jedná o nejnižší hod...

Více 0 komentářů

Poctivost prodejců se ztratila v Krušných horách

Mujbiz.cz , 18. září 2018 05:00

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou n...

Více 0 komentářů