ČOI zajistila v České Skalici padělky za téměř 50 000 korun

Mujbiz.cz , 19. June 2019 09:00 0 komentářů

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na ochranu spotřebitelských práv v České Skalici. Provedla 22 kontrol v místních prodejnách a restauracích. „ČOI v 5 provozovnách zjistila porušení právních předpisů, kdy v jednom z nich objevila prodej padělků v hodnotě originálů za téměř 50 000 korun,“ říká k provedené kontrolní akci ředitel inspektorátu František Švihlík.

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraje provedla v druhé polovině měsíce května mimořádnou kontrolní akci v České Skalici a okolí. Inspektoři ověřovali plnění zákonných povinností v oblasti služeb, obchodní sítě a provozoven veřejného stravování.

V této lokalitě byla také provedena kontrola kvality PHM. Pracovníci ČOI odebrali na 3 čerpacích stanicích 5 vzorků PHM, které byly bez nedostatků.

Inspektoři ČOI provedli celkem 22 kontrol v maloobchodních prodejních jednotkách a v restauračních provozovnách. V 5 provozovnách bylo zjištěno porušení právních předpisů. Jednalo se především o porušení zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Prodejci neinformovali o konečné platné ceně zboží, používali neověřená měřidla nebo měli v nabídce a prodeji padělky zboží. V provozovně inspektoři zajistili celkem 32 kusů výrobků v hodnotě originálů 46 875 korun. Jednalo se o ochranné známky CROCS, Inc, Apple Inc, LRC Products Limited a Reckitt Benckiser (Brands) Limited. Dále obchodníci porušili zákon č. 477/2001 Sb., o obalech, kdy neúčtovali plastové tašky, které vzhledem ke své gramáži musí být spotřebiteli účtovány.

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraje na základě zjištěných porušení právních předpisů na místě uložila 4 sankce příkazem na místě v celkové hodnotě 9 000 korun. Na 1 úředně neověřené délkové měřidlo vydala zákaz používání měřidla v obchodním styku, do doby zjednání nápravy. Zjištěný stav při prodeji a nabídce výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví nasvědčuje, že s 1 kontrolovanou osobou bude zahájeno správní řízení.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Zpožděný let a poškozený kufr? Kalkulátor pomůže zjistit vaše práva

Mujbiz.cz , 19. July 2019 17:11

Češi si mohou ode dneška velmi rychle a snadno přímo na letišti zjistit, na co mají právo v případě ...

Více 0 komentářů

Ceny průmyslových výrobců meziměsíčně klesly

Mujbiz.cz , 17. July 2019 16:00

Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,5 %. Ceny průmyslových výrobců se snížily o 0,7 %...

Více 0 komentářů

Každé třetí kontrolované zahradnictví na severní Moravě porušilo zákon

Mujbiz.cz , 15. July 2019 14:00

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila kontroly v provozovnách za...

Více 0 komentářů