ČOI zajistila na tržnici ve Vyšším Brodě více než 1000 kusů padělků

Mujbiz.cz , 17. April 2019 11:00 0 komentářů

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla na konci března mimořádnou kontrolní akci, při které zabavila 1 046 padělků v hodnotě originálů 7 156 610 Kč.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti Městské policie Vyšší Brod mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě se zaměřením na nabídku a prodej padělaných výrobků. Inspektoři ČOI využili své pravomoci a otevřeli za účasti přizvané osoby dva sklady fungující jako zázemí prodejních stánků, neboť jejich majitelé je dobrovolně na základě výzvy nezpřístupnili.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny při této akci zabavila celkem 1 046 kusů padělků v hodnotě originálů 7 156 610 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky. Konkrétně to byly trička, tepláky, mikiny, bundy, kraťasy, čepice a šály. Mezi dalším zabaveným zbožím byly kabelky, opasky a peněženky. Padělané zboží bylo označeno ochrannými značkami Adidas, Nike, Gucci, Burberry, Louis Vuitton, Lacoste, Chanel, Michael Kors, Prada, Tommy Hilfiger, Levi's a Calvin Klein.

V současné době ČOI zjišťuje identifikace majitelů skladů, kterým může být za porušení zákona o ochraně spotřebitele uložena sankce až do výše 5 miliónů korun. Vybrané výrobky budou využity pro humanitární účely.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Červnové výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

Mujbiz.cz , 07. August 2019 04:00

Průmyslová produkce se v červnu meziročně snížila o 3,8 %, ve srovnání s květnem byla nižší o 2,8 %....

Více 0 komentářů

Inspektoři ČOI na Karlovarsku zajistili 6500 kusů padělků

Mujbiz.cz , 06. August 2019 16:22

Česká obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje zajistila na tržnicích v Potůčkách a Chebu ...

Více 0 komentářů

Panenka Máša je nebezpečná

Mujbiz.cz , 05. August 2019 04:00

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je hračka - panenka, která je spotřebiteli nabízen...

Více 0 komentářů