Češi při cestování preferují Slovensko

Mujbiz.cz , 02. červenec 2017 00:00 0 komentářů

Střední a východní Evropa se stala pro Čechy a další národy v regionu nejvyhledávanějším cílem jejich cest. Mezi tři nejoblíbenější destinace patří Slovensko, které navštívilo 68 % Čechů, a Chorvatsko spolu s Polskem, které je atraktivní pro 43 %, respektive 42 % cestovatelů, vyplývá z průzkumu GfK a PayPal.

Turisty táhnou především příznivé ceny a jedinečné přírodní a kulturní dědictví tohoto regionu. Ostatně 75 % dotázaných vyráží na cesty právě kvůli odpočinku, 29 % potom lákají kulturní památky a kulturní akce.

Co se týče placení za dovolenou a během ní, tak zde stále vítězí hrazení většiny výdajů hotově (78 %). Dalším prostředkem jsou pak platební karty (59 %). Role online plateb ale aktivně roste – jen 35 % turistů z České republiky uvedlo, že za cestu raději platí offline. 68 % českých turistů navíc volí možnosti platby na základě jejich bezpečnosti a 50 % se rozhoduje také podle pohodlí. 34 % cestovatelů uvádí, že alespoň část výdajů za svou poslední dovolenou uhradili přes PayPal. Tato online platební platforma je obzvláště oblíbená mezi mladšími turisty (ve věku 25–34 let) při placení za ubytování. V této věkové kategorii ji zvolilo 19 %. A jak vypadá takový průměrný výlet českého cestovatele z pohledu jeho peněženky? Většina Čechů navštěvuje střední a východní Evropu v létě a stráví zde 1 týden. Během takových cest utratí nejčastěji částku v rozmezí 6 000–13 000 Kč.

Češi nejenže sami rádi cestují a poznávají okolní státy, ale jsou také přesvědčeni, že Česko má co nabídnout zahraničním turistům. Myslí si to 92 % Čechů, a pokud by měli vybrat nejzajímavější místa, určitě by mezi ně patřila bez většího překvapení především Praha se svými pamětihodnostmi a historickými památkami, dále potom Český Krumlov, hrad Karlštejn, lázně v Karlových Varech, Lednicko-valtický areál zařazený na seznam UNESCO a jeskyně Moravského krasu nedaleko Blanska.

Cestování po střední a východní Evropě je oblíbené i v dalších zemích regionu. Jak ukazuje průzkum, 45 % Poláků, 19 % Maďarů a 15 % Řeků navštívilo Českou republiku. 47 % turistů z Maďarska bylo v Chorvatsku a 44 % řeckých respondentů v posledních třech letech navštívilo Bulharsko.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Posun velikonočních nákupů ovlivnil tržby za potraviny

Mujbiz.cz , 13. červen 2018 05:00

Maloobchodní tržby se v dubnu meziročně zvýšily o 5,6 %, po očištění o kalendářní vlivy vzrostly o 5...

Více 0 komentářů

V rámci péče o zdraví nejvíc utrácíme za léky

Mujbiz.cz , 12. červen 2018 05:00

České domácnosti podle aktuálních statistických dat vydaly za zdravotní péči celkem 51,2 miliardy ko...

Více 0 komentářů

Padělky za téměř 1 milión korun zabavila ČOI na tržnici ve Vyšším Brodě

Mujbiz.cz , 11. červen 2018 09:00

Česká obchodní inspekce pravidelně kontroluje prodej zboží, které prodejci nabízí na tržnicích. V ně...

Více 0 komentářů