Bankovní aplikaci má prý v mobilu polovina Čechů

Mujbiz.cz , 03. March 2019 07:00 0 komentářů

Češi se ve svých mobilech naučili používat finanční aplikace, alespoň jednu má nainstalovanou více než polovina respondentů. Nejčastěji se jedná o aplikace banky na správu účtu a využívání slevových kartiček. Tomu, aby finanční aplikace používali ještě více, brání spotřebitelům hlavně obava z nedostatečného zabezpečení, popřípadě preferování osobního kontaktu s bankou. Šest respondentů z deseti by také přivítalo, kdyby jim aplikace pomohly řešit platbu kartou. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK.

Proč nejsou finanční aplikace ještě rozšířenější? Češi si nejsou jisti, zda jsou v nich jejich data a peníze dobře zabezpečena. Zároveň tvrdí, že je jim pohodlnější vyřídit všechny finanční operace u počítače. Shodně to říká 40 procent respondentů.

Právě jistota dobrého zabezpečení by polovinu Čechů motivovala k tomu, aby aplikace nainstalovali nebo je používali ještě více. Každého třetího by k tomu přiměly slevy – například pokud by měli při platbě přes mobil o 5 procent nižší cenu.

Dvě třetiny respondentů nemají problém s tím, že by si do telefonu nahráli platební kartu a placení si tak zjednodušili.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Pozor při nákupu stavební izolace

Mujbiz.cz , 05. March 2019 10:00

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje kontrolovala prodej stavebních výrobků...

Více 0 komentářů

Svatba za více než 250 tisíc korun je raritou

Mujbiz.cz , 04. March 2019 08:00

Není to tak dávno, co jsme oslavili Valentýna, svátek všech zamilovaných, který nejeden muž či žena ...

Více 0 komentářů

Bankovní aplikaci má prý v mobilu polovina Čechů

Mujbiz.cz , 03. March 2019 07:00

Češi se ve svých mobilech naučili používat finanční aplikace, alespoň jednu má nainstalovanou více n...

Více 0 komentářů