Jak vhodně v kanceláři uchytit televizor

Mujbiz.cz , 27. March 2019 06:00 0 komentářů
Rubriky: Tech, Life
Jak vhodně v kanceláři uchytit televizor

Televizor se stal nedílnou součástí českých kanceláří. Poradíme vám, jak televizor správně umístit, abyste se při jeho sledování cítili komfortně a zároveň, aby v kanceláří působil esteticky.

Možnosti umístění televizoru
Při volbě místa pro televizor je důležité myslet na to, že by nikdy neměl stát proti oknu, tedy přímo proti zdroji denního světla. Přeci jen, když bude svítit slunce, na televizi nic neuvidíte. Dalším faktem, na který je potřeba myslet, je, jak vysoko televizi umístit. Při sledování televize nesmíte mít zakloněnou ani výrazně předkloněnou hlavu. Proto je optimální televizor umístit do výše očí, v ideálním případě ještě o pár centimetrů níže. Konkrétní čísla není možné určit, protože vše závisí na výšce člověka. V průměru se však dá hovořit o hodnotách mezi 95–120 cm. Problém může nastat, když jednu televizi sledují diváci různých výšek.

V případě, že se na televizi dívají děti anebo rodiče, je ideálním pomocníkem polohovatelný držák na televizor. Naopak pokud bude televizi sledovat jedna osoba, a to vždy ze stejného místa, naprosto stačí fixní držák na televizor nebo televizní stolek.

Jak vybrat držák na televizor
Při výběru vhodného držáku na televizor je potřeba znát dva údaje. Prvním je jeho hmotnost a druhým tzv. VESA standart. VESA standard je rozteč otvorů pro uchycení televize na držák a je uveden na zadní straně každé televize. V podstatě se jedná o čtyři otvory, díky kterým se pomocí šroubů uchytí televize k držáku, stojanu nebo televiznímu stolku.Úhlopříčka televizoru, ač by se mohlo zdát, není vůbec důležitá, při výběru se tedy podle ní neřiďte. Pokud máte například televizor, který má hmotnost 30 kg a VESA standart 400×300 mm, jsou pro vás vhodné držáky, které mají nosnost 30 kg a více a je u nich uveden VESA standard, který ve svém rozmezí uvádí právě 400×300 mm. Pokud máte televizor s výše uvedenými hodnotami můžete TV umístit například na fixní držák Stell SHO 2021. Ten je ideální pro ty, kteří chtějí televizi jednoduše zavěsit a dále s ní nemanipulovat. Nosnost držáku je až 40 kg. Rozteč uchycení neboli VESA standard, je variabilní, a to v rozmezí 60×50 mm až 610×400 mm.Pro náročnější je možností polohovatelný držák Stell SHO 2040. A pro ty nejnáročnější je zde plynový výsuvný polohovatelný držák Stell SHO 3620. Využít ho mohou právě rodiny s dětmi. Televizor lze posunout blíže nebo dále od stěny, nastavit výšku, natočit či naklonit ho v jakémkoliv směru. Plynový píst navíc umožní výškové nastavení s minimálním odporem.

Když nechcete vrtat
Pokud se rozhodnete umístit televizor na televizní stolek, postup je celkem jednoduchý. Stačí zvolit stolek, který bude lahodit vašemu oku a poté už na něj pouze postavit televizor. Výhodou televizních stolů je jejich variabilita. Na rozdíl od držáku není televize umístěna na pevno, a tak máte možnost přemisťovat ji dle vaší libosti.  Designovým doplňkem vašeho bytu může být televizní stolek Stell SHO 1140, SHO 1141 anebo SHO 1142. Stolky jsou vybaveny dvěma praktickými poličkami a vybírat liší se barvou. Vybírat můžete mezi černou, bílou nebo červenou.

Instalace držáku na televizor
U instalace a umístění televize na držák je důležité nepodcenit prostudování návodu. Výhodou instalace držáků Stell jsou instruktážní videa, která najdete na YouTube kanále Stell Accessories, kde je například i ukázka


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Česká ekonomika vzrostla mezičtvrtletně o 0,6 %

Mujbiz.cz , 06. June 2019 03:00

Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,6 % a mezi...

Více 0 komentářů

Důvěra v ekonomiku se mezi podnikateli snížila

Mujbiz.cz , 04. June 2019 06:00

Souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně poklesl o 1,4 bodu na 95,7 bodu. Pokles důvěry zaznamenal Česk...

Více 0 komentářů

ČOI na tržnici Hatě objevila padělky za více než 18 milionů Kč

Mujbiz.cz , 02. June 2019 05:00

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje zajistila v rámci mimořádné kontrolní akce ...

Více 0 komentářů