Vyšla Statistická ročenka České republiky 2018

04. prosinec 2018 10:41 0 komentářů

Český statistický úřad vydal Statistickou ročenku České republiky 2018, která na více než 800 stranách rozčleněných do 32 kapitol přináší souhrnné informace ze života našeho státu a jeho obyvatel za rok 2017. Již 26. svazek této edice je pro uživatele k dispozici zdarma na webových stránkách ČSÚ.

„Existence, popularita a především samotný obsah vydávané Statistické ročenky jsou nejen potvrzením důležitosti statistiky jako vědecké disciplíny, ale také důkazem smysluplnosti a nezbytnosti nezávislé a důvěryhodné oficiální statistiky popisující přehledně a v celém rozpětí segmenty naší společnosti,“ uvádí Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Podobně jako každý rok přináší i letos Statistická ročenka několik novinek. Například v kapitole věnované obyvatelstvu je uvedeno nové členění snoubenců podle rodinného stavu ženicha a nevěsty za poslední dva roky. V tabulce věnované vnitřnímu stěhování podle typu stěhování jsou vůbec poprvé uvedena data podle věku stěhujícího se v souvislé časové řadě od roku 1980. Pět nových tabulek pak kupříkladu přibylo do kapitoly věnované vzdělávání. Jedna z nich uvádí počty akademických pracovníků veřejných vysokých škol, podílejících se na pedagogické činnosti – profesorů, docentů, odborných asistentů a ostatních pracovníků, podle pohlaví a podle pracovního zařazení.

Uživatelé ročenky se však dozvědí také informace z šetření o ovocných sadech a pěstitelích ovoce, bližší data o aktivních sportovcích či o podílu energie z obnovitelných zdrojů v mezinárodním srovnání. Nechybí ani volební statistika.

Bližší informace jsou v podrobnější míře uvedeny v Statistické ročence České republiky 2018: https://www.czso.cz/csu/czso/statisticka-rocenka-ceske-republiky-2018.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

ČOI provedla mimořádnou kontrolní akci v Rychnově nad Kněžnou

Mujbiz.cz , 07. prosinec 2018 03:00

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci...

Více 0 komentářů

29 procent Čechů využívá své chytré telefony a tablety k mobilní platbě

Mujbiz.cz , 06. prosinec 2018 06:00

Čeští spotřebitelé již velmi intenzivně využívají svá mobilní zařízení (chytrý telefon, tablet) v rá...

Více 0 komentářů

Meziroční růst cen mírně zpomalil, meziměsíčně inflace vzrostla

Mujbiz.cz , 05. prosinec 2018 09:57

Spotřebitelské ceny vzrostly v říjnu oproti září o 0,4 %. Tento vývoj ovlivnilo zvýšení cen ve větši...

Více 0 komentářů