V Pointě vychází autobiografický cestopisný román Bílý Afričan: Bída a lesk svobody

02. March 2021 12:49 0 komentářů

V online nakladatelské službě Pointa vychází začátkem března knižní novinka Bílý Afričan, která je dechberoucím autobiografickým příběhem nejen o exotickém cestování. O kuřecí farmě v Africe, manželství s cizinkou, práci snů v Evropě, ale i syndromu selhání imunity v Čechách. Knihu napsal cestovatel Daniel Valchovník, který navštívil 136 zemí, je společníkem v cestovní kanceláři, a o cestování píše články do odborných i cestovatelských časopisů a portálů. Knihu je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Kniha Bílý Afričan je určena všem, kteří mají rádi nejen Afriku, dobrodružství, příběhy o netradičním cestování, létání, ale i romantiku, napětí a momenty překvapení, a těm, kteří se chtějí dozvědět zajímavosti ze světa na základě prožitých zkušeností. Prostřednictvím knihy mohou čtenáři nahlédnout do života obyčejného mladíka, který se po studiích vydává pracovat do afrického Mosambiku a Zimbabwe. Dočtou se, jak těžké je začínat od nuly nejen v Africe, ale později i v České republice a jak náročná cesta vede k vytyčeným cílům. Kniha může čtenářům pomoci uvědomit si mnoho důležitých věcí, které považujeme v naší společnosti za samozřejmé.

Anotace:

Život jednoho obyčejného mladíka od základu změní nabídka pracovní cesty do Mosambiku. Ze stereotypního způsobu života se na horké africké půdě stává dobrodružství. Každý den je jiný a plný mimořádných zážitků. Jenže po třech letech práce a podnikání přichází další dramatická změna – kvůli politickému převratu nechává autor v Africe úplně všechno včetně snoubenky a vrací se domů. V Česku začíná nová životní etapa, ale i v té se dějí neuvěřitelné věci… Autobiografický cestopisný román o situacích, které život přináší, když to nejmíň čekáte. Ale i o snech, které se mohou změnit v realitu.

Medailonek autora:

Od dětství ho bavilo cestovat. Navštívil 136 zemí světa a má v plánu poznávat další, až do té úplně poslední. Je společníkem v cestovní kanceláři. O svých nevšedních zážitcích z cest začal psát a sdílet je se čtenáři. Jeho články byly publikovány v odborných a cestovatelských časopisech a na cestovatelských portálech. Přátelé mu několik let říkají, ať napíše knihu. To dlouho odmítal. Teď se ale konečně rozhodl dát svému životnímu příběhu tištěnou podobu. Další informace najdete na facebookovém profilu Danikolemsveta nebo na Instagramu.


Komentáře