Pojištění psů a koček PetExpert vstoupí koncem května na belgický trh

17. April 2021 13:20 0 komentářů

První plně online zdravotní a úrazové pojištění psů a koček PetExpert, kde klienti platí u veterináře jen spoluúčast, začne ve druhém čtvrtletí 2021 poskytovat pojištění psů a koček pro případ jejich nemoci nebo úrazu klientům na belgickém trhu.

Pojištění bude fungovat na stejném principu jako v ČR a SR, na bázi spolupráce se sítí smluvních veterinářů a veterinárních klinik a formou úhrady 90 % nákladů na ošetření v případě úrazu nebo na léčbu v případě nemoci psů a koček přímo veterináři. Bez papírování, jednoduše a hlavně rychle. Pobočka společnosti PetExpert Belgium BV bude mít sídlo v Bruselu a belgickým klientům bude k dispozici webová stránka www.petexpert.be (v holandštině a francouzštině), kde najdou veškeré informace a mohou si zde pojištění také kompletně online sjednat.

„Na českém trhu jsme se za necelé tři roky od založení stali vedoucím hráčem v oblasti online pojištění domácích mazlíčků. Po Slovensku pokračujeme v expanzi do Belgie, kde začneme od konce května poskytovat naše pojištění psů a koček ve spolupráci s přední mezinárodní pojišťovnou, která bude na belgickém trhu naším pojistitelem. Jedná o stejný model, jaký využíváme v jiných zemích, kde budujeme síť smluvních partnerů veterinářů a pojistná plnění mohou být díky naší oceňované online platformě využívající prvky umělé inteligence vyřízena okamžitě a vyplacena přímo veterináři v 90 % případů za méně než 5 vteřin, což je celosvětově rekordní rychlost,“ říká Derek Cummins, spoluautor pojištění PetExpert, a dodává: „V Praze aktuálně budujeme vícejazyčné servisní centrum a zároveň budeme mít také menší tým zaměstnanců přímo v naší belgické pobočce PetExpert BV v Bruselu. V příštích 18 měsících plánujeme expanzi do dalších zemí, do které máme v úmyslu investovat několik milionů eur. Naším cílem je stát se prvním celoevropským online poskytovatelem pojištění domácích mazlíčků s centrálou v České republice.“

„Pro partnery, se kterými jednáme o rozšíření do dalších zemí, je zajímavá hlavně automatizace s využitím nástrojů umělé inteligence, kterou do odvětví pojištění přinášíme. Ta je aktuálně – z hlediska rychlosti likvidace a vyřízení platby za pojistnou událost – na absolutní světové špičce,“ říká Jan Moravec, spoluautor pojištění PetExpert, a doplňuje: „Veškeré naše procesy jsou čistě digitální bez nutnosti jakéhokoli papírování nebo skenování účtů. Všechny systémy jsou škálovatelné a běží v cloudu. Automatizace a řízení rizik je postavené na kontinuální analýze dat v reálném čase s využitím prvků strojového učení a AI.“

„Naši smluvní veterináři oceňují, že fungujeme kompletně digitálně, bez papírování a formulářů, bez zatěžující administrativy pro veterináře i klienta, s nejvyššími limity plnění, nejméně výlukami na trhu a nejnižší vstupní barierou pro vstup do pojištění. Není třeba vyplňovat žádné přihlášky nebo formuláře žádostí a požadovat vypořádání s pojistitelem. Celý proces je plně digitální a vše probíhá v reálném čase. Díky tomu mohou veterinární lékaři poskytovat svým klientům a jejich čtyřnohým miláčkům opravdu maximální péči s využitím nejmodernějších veterinárních technik, postupů a metod léčby,“ dodává Derek Cummins.

V případě úrazu nebo nemoci psa nebo kočky klient navštíví smluvního veterináře a sdělí mu číslo pojištění. V případě jiného problému kontaktuje PetExpert telefonicky nebo emailem. Po uplynutí čekací doby (typicky 3 dny úraz, 30 dní nemoc) má nárok na pojistné plnění zdravotních problémů, které se staly po tomto období. Veterinář elektronicky pošle ze svého provozního systému do PetExpert vše potřebné a do pěti minut je vše vyřešeno. Na místě klient uhradí jen spoluúčast ve výši 10 % nákladů veterinární péče.


Komentáře