PGP šifrování pomáhá zabránit únikům informací z Vašich e-mailů

08. March 2018 09:56 0 komentářů

Pravidelné útoky hackerů a úniky informací z e-mailů jsou velmi nepříjemnou záležitostí, která může přinést nejenom finanční ztráty, ale také újmy nefinančního charakteru, jako například ztrátu reputace. V souvislosti s GDPR budou muset navíc firmy zesílit ochranu zejména osobních údajů klientů a zaměstnanců. Ale i když bude firma na podmínky GDPR ve všech ohledech připravena, náhodný únik dat může být postižen vysokou pokutou.

Podle odhadu analytiků společnosti Gartner přesáhly celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost v roce 2017 86 miliard dolarů a v roce 2018 by měly dosáhnout až 96 miliard dolarů. Ukradená data se dají v současné době velmi snadno zpeněžit díky využívání digitálních měn a vyspělostí černého trhu. Podle studie CSIS mohou dosáhnout globální ztráty za zcizená data 50 až 60 miliard dolarů.

Jak tedy zabránit tomu, aby si můj mail nepřečetl někdo nezvaný? Šifrovat pomocí PGP, které je ve velmi snadno použitelné formě implementováno v českém e-mailovém klientu eM Client. Takto je i pro nezkušené uživatele snadné komunikovat naprosto bezpečně bez hrozby odhalení obsahu komunikace. Podpora PGP je zde také v nejvyšší možné míře kompatibilní s ostatními programy, aby příjemci šifrovaných e-mailů měli možnost používat i jiné aplikace než eM Client.

"Kromě perfektní funkcionality klademe v eM Client velký důraz na uživatelskou přívětivost, protože komplikované věci nikdo nepoužívá rád. To je jeden z hlavních důvodů, proč se šifrování e-mailů dosud příliš nerozšířilo. PGP šifrování e-mailů v eM Client se nám ale povedlo zjednodušit natolik, že jeho používání uživatele neobtěžuje a zvládne ho i začátečník," řekl Michal Bürger, generální ředitel a spoluzakladatel eM Client.

Běžný uživatel je schopen nastavit PGP šifrování během jedné minuty a nepotřebuje k tomu žádný další nástroj ani hlubší znalosti kryptografie.

Sadu PGP klíčů lze vygenerovat jedním klikem, stejně jednoduše a intuitivně probíhá i odeslání veřejného klíče partnerovi, se kterým se bude šifrovaně komunikovat. Samotné šifrování (a podepisování) lze pak snadno zapnout nebo vypnout i v rozepsaném e-mailu.

eM Client 7.1 kompletně podporuje formáty Inline PGP a PGP/MIME. PGP šifrování lze také použít pro podepisování a šifrování libovolného textu či souborů.

Mimo PGP eM Client podporuje i druhou všeobecně rozšířenou technologii pro šifrování zpráv, technologii S/MIME. Její nastavení je již přece jen o poznání složitější, protože mimo jiné vyžaduje nákup certifikátu od některé z certifikačních autorit.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Pozor při nákupu stavební izolace

Mujbiz.cz , 05. March 2019 10:00

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje kontrolovala prodej stavebních výrobků...

Více 0 komentářů

Svatba za více než 250 tisíc korun je raritou

Mujbiz.cz , 04. March 2019 08:00

Není to tak dávno, co jsme oslavili Valentýna, svátek všech zamilovaných, který nejeden muž či žena ...

Více 0 komentářů

Bankovní aplikaci má prý v mobilu polovina Čechů

Mujbiz.cz , 03. March 2019 07:00

Češi se ve svých mobilech naučili používat finanční aplikace, alespoň jednu má nainstalovanou více n...

Více 0 komentářů