PetExpert spouští program pojištění štěňat a koťat pro chovatele

04. May 2019 00:00 0 komentářů

První online zdravotní a úrazové pojištění psů a koček PetExpert spouští unikátní program pojištění štěňat a koťat pro chovatele - PetExpert Chovatel. Program, který je určen pro podporu oficiálních registrovaných chovů psů a koček, je zaměřen na odcházející štěňata a koťata z chovů k novým majitelům a pomáhá chovatelům zbavit se případné odpovědnosti za náklady související s veterinární péčí v případě nemoci nebo úrazu zvířete po jejich předání novému majiteli. Chovatel zvířat přitom sám nic nehradí, pouze se zaregistruje v online aplikaci a v případě vrhu štěňat či koťat vyplní registrační údaje (štěňat/koťat) a po jejich předání k novému majiteli aktivuje odkliknutím zdravotní a úrazové pojištění zdarma na 10 týdnů.

„Nejednou jsme se setkali s názorem, že chovatelem se může nazývat téměř každý, kdo prodává štěňata nebo koťata. Víme, že to je velký omyl, protože za chovnou stanicí s „kvalitními“ zvířaty stojí velký kus práce, a hlavně také investovaných peněz. Jako velcí milovníci psů a koček chceme pomoci chovatelům zajistit, aby byla jejich štěňata a koťata zdravá a spokojená i v novém domově. Proto jsme po vzoru Anglie nebo Švédska, kde podobné programy pojištění chovatelů zvířat již řadu let fungují, navrhli jedinečný způsob, který poskytne ochranu pro chovatele i nové majitele,“ říká Derek Cummins, spoluautor pojištění PetExpert, a dodává: „Snižujeme riziko, že v případě potíží se zdravím štěněte nebo kotěte jeho nový majitel nebude mít dostatek finančních prostředků, aby jim poskytl kvalitní veterinární péči a že chovateli zvíře i se starostmi vrátí.“

Chovatelský program je určen pro řádně registrované chovy psů u Českomoravské kynologické unie a koček registrovaných u Sdružení chovatelů koček v České republice. Vstupní věk štěňat a koťat je od 50. dne věku, ale přihlásit štěně nebo kotě do pojištění je možné okamžitě po jejich narození. Pojištění kryje případné zdravotní problémy či úrazy, které nastanou po předání štěněte nebo kotěte novému majiteli.

„Každé štěně nebo kotě, které chovatel předá nové rodině, bude mít 10 týdnů zdravotního a úrazového pojištění zdarma, resp. pojištění za toto období hradíme my. Chovatel vůči nám nemá žádný finanční závazek a chovná fenka nebo kočka od nás dostane 10 % slevu na pojištění za každé štěně nebo kotě, které bude pokračovat v pojištění alespoň jeden rok v úrovni START a vyšší, a pojistné bude uhrazeno ročně,“ popisuje princip fungování nového programu pro chovatele Jan Moravec, spoluautor pojištění PetExpert. „Štěňata a koťata budou do nového domova odcházet s pojištěním pro případ úrazu nebo nemoci s limitem 25.000 Kč, a to bez závazku chovatele nebo nového majitele. Nový majitel se může rozhodnout, zda chce v pojištění pokračovat, případně si zvolit jinou úroveň pojistného programu.“

Standardně nejsou z pojištění PetExpert kryty náklady za ošetření a léčbu, která souvisí s rozmnožováním, březostí, porodem a umělým oplodněním. Chovná fena nebo kočka, která může být u PetExpert pojištěna, je kryta nad rámec běžného pojištění PetExpert i na riziko komplikací souvisejících s porodem včetně akutního (neplánovaného) císařského řezu. Pojištění chovného zvířete ale není podmínkou účasti v tomto programu.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

OKI nabízí zdarma samolepicí média a grafiku pro dodržování společenského odstupu

Mujbiz.cz , 26. May 2020 16:19

Společnost OKI poskytuje zdarma tisková média a grafické podklady v češtině na podporu obchodních fi...

Více 0 komentářů

Wavin v době pandemie vyrábí ochranné štíty

Mujbiz.cz , 06. May 2020 08:00

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, se zapojila do celosvětového...

Více 0 komentářů

Pandemie potvrzuje rostoucí význam digitalizace

Mujbiz.cz , 26. April 2020 10:00

Situace na českém trhu ukazuje, že firmy, které již dříve investovaly do digitalizace, přečkají prob...

Více 0 komentářů