Nový systém svařovacích robotů Tawers G4 pomáhá výrobci automobilů splňovat cíle digitalizace

05. May 2025 00:00 0 komentářů

Společnost Panasonic Factory Solutions umožnila výrobci automobilů Thyssenkrupp Bilstein, světovému lídrovi v oblasti automobilových tlumičů, digitalizovat výrobní halu tlumičů v Rumunsku pomocí systému svařovacího robota TAWERS G4 společnosti Panasonic.

Systém svařovacího robota Panasonic TAWERS G4 modernizuje a nahradí dvě starší svařovací robotické buňky, které po desetiletí spolehlivé služby končí. Jedna z těchto svařovacích robotických buněk byla kompletně modernizována na systém G4, přičemž její demontované komponenty jsou používány jako náhradní díly k prodloužení životnosti druhé nejstarší robotické buňky.

Jako jeden z největších zaměstnavatelů v rumunské župě Sibiu vyrábí společnost Thyssenkrupp Bilstein OEM sestavy tlumičů a komponenty pro automobilový trh s náhradními díly. Svařovací robotický systém TAWERS G4 společnosti Panasonic umožňuje společnosti Thyssenkrupp Bilstein zvýšit rychlost, flexibilitu a použitelnost na její výrobní lince, což jí pomáhá udržet si klíčovou konkurenční výhodu a dosáhnout jejích cílů v oblasti digitalizace.

Společnost Panasonic spolu s partnerem SC TOTAL TEHNIQUES SOLUTIONS SRL zajistila veškeré plánování, instalaci a průběžnou podporu tohoto programu výměny robotického svařování.

Zvýšené rychlosti zpracování a vylepšená komunikace V závodě pracuje celkem šest svařovacích robotických systémů Panasonic TAWERS. Systém G4 se vyznačuje zvýšenými rychlostmi zpracování řídicí jednotky a optimalizovanou komunikací mezi řídicí jednotkou a robotem.

Ve srovnání s předchozími modely umožnil nově integrovaný transformátor zmenšit systém G4, což šetří místo a náklady bez kompromisů v oblasti spolehlivosti. Dotyková obrazovka G4 navíc zjednodušuje programování na výrobní lince.

Offline aktualizace a přeprogramování systému

Systém svařovacího robota Panasonic TAWERS G4 je vybaven offline programovacím softwarem DTPS, který umožňuje vzdálený digitální přístup k výrobním a provozním datům systému v reálném čase. To znamená, že inženýři mohou přeprogramovat všechny nebo některé části svařovacího procesu, zatímco robot pokračuje ve výrobě.

Provádění těchto činností mimo výrobní halu poskytuje flexibilitu a šetří obrovské množství času Například programování nového svařování může trvat až tři dny, nyní lze nový svařovací přípravek snadno otestovat nahráním CAD dat do digitálního dvojčete buňky.

Vincent Londsdale, Key Account Manager ve společnosti Panasonic Connect, komentuje: „Výrobci automobilů jsou pod tlakem, aby automatizovali a zefektivnili své procesy a zároveň snížili náklady. To umožnilo společnosti Thyssenkrupp testovat a simulovat mimo výrobní halu v digitálním prostředí předtím, než musí investovat do nového nebo upraveného procesu svařování. Schopnost Panasonic standardizovat robotické buňky znamená, že je lze okamžitě replikovat bez jakýchkoli dalších nákladů na spouštění."


Komentáře