Nástroj Pure1 Digital Experience transformuje nákup, správu a optimalizaci firemní IT infrastruktury

26. May 2021 03:00 0 komentářů

Společnost Pure Storage, průkopník v poskytování datových úložišť formou služby v multicloudovém prostředí, představila nové funkce nástroje pro správu Pure1 Digital Experience. Vylepšení rozšiřují kontrolu zákazníků nad jejich IT infrastrukturou, a to díky automatickému monitoringu a doporučením založeným na technologii umělé inteligence.

Odborníci z oddělení IT hrají ve firmách stále důležitější roli při zajišťování vlastního podnikání, zůstává však na nich i zátěž náročné správy IT, řešení provozních problémů, komplexního plánování a komplikovaných nákupních procesů. Proto chtějí automatizaci, samoobslužné služby a jasné smlouvy, kdy dodavatel garantuje příslušné parametry (SLA).

Společnost Pure nabídkami Evergreen a Pure as-a-Service nově definuje obchodní modely, s jejichž pomocí podniky využívají infrastrukturu úložiště. Nástroj Pure1 Digital Experience tyto nabídky doplňuje a umožňuje vlastnictví IT dále zjednodušit. Manažeři firemního IT mohou pomocí tohoto nástroje předvídat své potřeby a získávat potřebné zdroje za podmínek, které si sami určí (včetně časových rámců). Tento přístup současně snižuje rizika podnikání, ať už jde o samotné nákupy, ochranu dat nebo spokojenost zákazníků.

„Inovace společnosti Pure vždy měly vždy za cíl poskytnout lepší zákaznickou zkušenost: to znamená jednoduchost, která je ještě zvýrazněna efektivní podporou. Poskytujeme našim zákazníkům větší kontrolu nad jejich prostředím IT a proaktivně jim doporučujeme řešení případných problémů ještě dříve, než k nim dojde. Tímto způsobem naplňujeme naši vizi Digital Experience a znovu transformujeme zkušenosti našich zákazníků se správou IT,“ uvádí Prakash Darji, viceprezident a generální ředitel pro oblast digitální zkušenosti ve společnosti Pure Storage.

Nástroj Meta společnosti Pure je založený na technologii umělé inteligence. Poskytuje prediktivní správu služeb, která proaktivně identifikuje problémy a předkládá řešení, umožňující vyřešit problémy dříve, než dojde k výpadkům. Meta nyní dokáže identifikovat rovněž mezery ve strategii pro ochranu dat.

Nová verze nástroje Pure1 Digital Experience nejen sleduje využití zdrojů, ale také předpovídá, co se stane po přidání nebo přesunu zátěže (provozovaných úloh). Díky umělé inteligenci nabízí Pure1 inteligentní plánování úloh s doporučeními týkajícími se kapacity zátěže a škálování výkonu. Používá také prediktivní analytiku a výstrahy zajišťující, aby poskytovatelé IT služeb plnili smlouvy SLA a udržovali provoz úloh ve stabilizovaném stavu.

Díky rozšířeným nabídkám v katalogu služeb Pure1 mají uživatelé plný přístup k nejširší nabídce místních a hybridních cloudových úložišť a profesionálních služeb z jediného rozhraní.


Komentáře