Knižní novinky pro malé čtenáře z online nakladatelství Pointa

21. January 2022 14:11 0 komentářů

V online nakladatelství Pointa vychází v průběhu ledna dvě knížky pro děti od 6 let a jejich rodiče. První z nich s názvem Edison je zábavný, ale i poučný příběh jednoho z největších vynálezců všech dob Thomase Alvy Edisona převyprávěný pro dětského čtenáře. Autorem knížky je Zdeněk Král, kterého možná znáte (pokud máte malé děti) z pořadu Hýbánky na Déčku. Druhá knížka s názvem Obchod paní Tlusté obsahuje originální a důvtipné pohádky pro děti, které mají rády záhady a tajemství, plné kouzelných bytostí, krásných princezen i udatných mladíků, kde dobro vítězí nad zlem. Obě knižní novinky i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Edison

Zábavný, ale i poučný příběh jednoho z největších vynálezců všech dob Thomase Alvy Edisona převyprávěný pro dětského čtenáře.

Máte v ruce nebo poblíž sebe mobilní telefon? Trávíte právě čas na svém počítači? Je večer a vy zrovna svítíte? Vše funguje na bázi správného využití elektrické energie s potomky přístrojů, u jejichž zrodu stál Thomas Alva Edison. V knize sám vynálezce vypráví zábavnou formou o svém životě, o pokusech nejen s elektrickým proudem, ale především o píli, vytrvalosti a nadšení, pomocí kterých dokázal velké věci. Buďte na chvíli spolu s dětmi u zrodu jeho vynálezů a inspirujte se jeho příběhem!

Obchod paní Tlusté

Originální a důvtipné pohádky pro děti, které mají rády záhady a tajemství. Plné kouzelných bytostí, krásných princezen i udatných mladíků, kde dobro vítězí nad zlem.

Už přes sto let vlastní paní Tlustá obchod s neobvyklými předměty. Jednoho dne do něj zavítá stařec v otrhaném kabátu a učiní zkušené obchodnici nabídku. Za kus žvance jí povypráví propletené pohádky, ve kterých se objeví i její obchod. Paní Tlustá souhlasí, a tak se stařec pouští do vyprávění. Jeho první příběh začíná uprostřed obyčejného lesa, kde kouzelný dědeček doslova zakopne o lenocha. Místo aby mu vyčinil, rozhodne se mu darovat kouzelné hodiny, čímž spustí celou řadu neočekávaných událostí. Zpovzdálí vše sleduje zlá čarodějnice Moréna, která lidem ráda ztěžuje život. Najde se někdo, kdo překazí její podlý plán? A jak to dopadne s paní Tlustou a vyprávěním?


Komentáře