Fantasy a sci-fi novinky z online nakladatelství Pointa

31. May 2021 19:37 0 komentářů

Online nakladatelská služba Pointa představuje tři nové tituly, které potěší zejména fanoušky fantasy a sci-fi. První dvě knižní novinky patří do žánru young adult fantasy. Kniha Sopka je fantasy příběh plný zvratů, který ukazuje, že ani kouzla nejsou všemocná. Novinka s názvem Bard z Rilanty je fantasy z fiktivního světa. Příběh barda, který se vydává na dlouhé a nebezpečné dobrodružství. Třetí novinkou, která se řadí do žánru sci-fi, je kniha Agent Samantha Parksová. Nedlouho po uzavření míru hrozí další válka s mimozemskou civilizací. Podaří se jí s pomocí agenta Samanthy Parksové zabránit?

Sopka

Autorka: Kateřina Brabcová

Fantasy příběh plný zvratů, který ukazuje, že ani kouzla nejsou všemocná.

Žánr: fantasy, young adult Počet stran: 312 Rozměry: 130 x 200 mm Vazba: brožovaná ISBN: 978-80-7650-319-9 Datum vydání: 31. 5. 2021 Vhodné pro: čtenáře fantasy příběhů Cena: 299 Kč Pointa.cz | Sopka

Anotace

Etien a Jeff se náhodou dozvědí o únosu královy dcery Violet. Vysvobození princezny by pro ně znamenalo šanci na lepší život, a tak se vydávají na záchrannou výpravu. Jejich šance na úspěch rozhodně nejsou malé. Jeff má totiž magickou schopnost, která mu umožňuje přenášet se do cizích těl. Proč si ale nechávat princeznu, když se právě tenhle kluk jeví jako mnohem zajímavější kořist? Přesně tak uvažují Violetini únosci, Černí jezdci. Tím se záchranná výprava mění v jednu velkou léčku a najednou je to Jeff a jeho kouzelná moc, o které tu skutečně jde. Podaří se Etienovi, Violet a jejich nové kamarádce Casey najít dávno ztracený národ Sopečných lidí, který jako jediný může Jeffovi pomoct?

Kateřina Brabcová

Je učitelka angličtiny s velmi bujnou fantazií a vášní pro sbírání co nejzvláštnějších zážitků. Možná i proto se před dvěma lety rozhodla na šest měsíců odcestovat na Srí Lanku a učit tam mimo jiné i mnichy. O Srí Lance vám prozradí jedno: je to země, kde na obloze uvidíte měsíc, jak se na vás usmívá, a spoustu krásných hvězd. A těm tam tehdy slíbila, že to s tou svou knihou už konečně dotáhne do konce. Takže tady ji máte: dílo, na kterém pracovala skoro deset let.

Bard z Rilanty

Autor: Filip Okáč

Fantasy z fiktivního světa. Příběh barda, který se vydává na dlouhé a nebezpečné dobrodružství.

Žánr: fantasy, young adult Počet stran: 112 Rozměry: 130 x 200 mm Vazba: brožovaná ISBN: 978-80-7650-268-0 Datum vydání: 24. 5. 2021 Vhodné pro: milovníky dobrodružných fantasy Cena: 199 Kč Pointa.cz | Bard z Rilanty

Anotace

Bard, který nikde nebyl, nemá o čem zpívat. To si aspoň pětadvacetiletý Eofled myslí, a tak se vypraví na cestu. Má v plánu navštívit všech pět království Rilanty. Jeho dobrodružství začíná radostně, všechno mu téměř dokonale vychází. V Rémesu si v jedné hospůdce zahraje své písně, a v Árethu si dokonce zazpívá na svatbě prince Rila. Když ale dojede do království Tenebris, zjistí, že to v něm pěkně vře. Nenávistný král vedený tajemnou postavou právě rozdmýchává válku. Po střetu se zlými elfy je Eofled pověřen varovat trpaslíky. Tím pro něj začíná neplánovaná a důležitá mise, na které ho čeká spousta nástrah a nebezpečí.

Filip Okáč

Je student střední školy se zaměřením na podnikání v maturitním ročníku. Odmalička zbožňuje fantasy jako Pán prstenů, Harry Potter a Warcraft. S bratrem si často hráli na různé postavy z filmů nebo vyloženě vymýšleli vlastní příběhy.

Agent Samantha Parksová

Autor: Aleš Holaň

Nedlouho po uzavření míru hrozí další válka s mimozemskou civilizací. Podaří se jí s pomocí agenta Samanthy Parksové zabránit?

Žánr: sci-fi, thriller Počet stran: 160 Rozměry: 130 x 200 mm Vazba: brožovaná ISBN: 978-80-7650-104-1 Datum vydání: 24. 5. Vhodné pro: milovníky sci-fi Cena: 229 Kč Pointa.cz | Agent Samantha Parksová

Anotace

Po první válce s nepřátelskou mimozemskou civilizací byla na základě mírové dohody vytvořena neutrální zóna. Tu hlídá vojenská základna na planetě Helon 2, která se ale odmlčela. Organizace, jejímž úkolem je zajišťovat pořádek mimo Zemi, proto vysílá svého nejlepšího agenta Samanthu Parksovou na misi. Jejím úkolem je vyhledat záhadného vědce, který by mohl v hrozící válce pomoci. Možná ale najde někoho, koho vůbec nečekala.


Komentáře