Expozice společnosti Sony na veletrhu CES 2022

11. January 2022 16:18 0 komentářů

Společnost Sony Group Corporation („Sony“) bude vystavovat na veletrhu CES 2022 v Las Vegas v Nevadě a online, který se koná od středy 5. ledna.

Cílem společnosti Sony je „naplnit svět emocemi prostřednictvím síly kreativity a technologie“. Na základě směřování společnosti Sony „být lidem blíž“, se Sony se snaží vytvářet nové hodnoty, které inspirují lidské emoce tím, že se přibližují tvůrcům a uživatelům. Předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Sony Group Corporation, Kenichiro Yoshida, vystoupil na tiskové konferenci Sony, která se konala 4. ledna před veřejným zahájením výstavy, a ve svém projevu uvedl: „Během uplynulých dvou náročných let jsme znovu potvrdili důležitost našeho cíle. Chceme lidem umožnit, aby se mohli ještě lépe spojit s těmi, kteří mají stejné zájmy, a vytvořili si silnější vazby v rámci svých komunit.“ Poté zmínil spolupráci Sony s tvůrci, jako je nové album Adele „30“, představil technologie a iniciativy jako „Virtual Production“, která odstraňuje omezení při tvorbě videí, profesionální dron Sony „Airpeak“, který podporuje kreativitu, a nejnovější smartphone „Xperia PRO-I“. Dále si slovo převzal Tom Rothman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group, který hovořil o společnosti PlayStation Productions. Ta ve spolupráci se společnostmi Sony Pictures a Sony Interactive Entertainment produkuje filmy a televizní pořady založené na duševním vlastnictví PlayStation. Tom Holland, který hraje ve filmové adaptaci hry Uncharted od společnosti PlayStation Productions, a Neil Druckmann, spolupředseda herního vývojářského studia Naughty Dog, dále hovořili o významu této spolupráce.

Následně Jim Ryan představil novou generaci systému virtuální reality “PlayStation VR2” a nové ovladače “PlayStation VR2 Sense controllers”, které umožní zakusit nevídaný zážitek a pohlcující pocit ve světě her. Dále představil nejnovější titul série “Horizon”, která se stala obrovským hitem po celém světě, “Horizon Call of the Mountain”, jako exkluzivní titul pro systém “PlayStation VR2”.

Kenichiro Yoshida, který si opět převzal slovo, představil technologii sledování od společnosti Hawk-eye Innovations (Sony Group) a partnerství Sony s fotbalovým klubem Manchester City při realizaci nové generace komunity fanoušků ve virtuálním prostoru.

Yoshida svou prezentaci uzavřel informacemi o pokroku a budoucím směřování iniciativy VISION-S, jejímž cílem je přispět k rozvoji mobility. Uvedl, že „společnost Sony má dobrou pozici jako ‚kreativní zábavní společnost‘, aby mohla nově definovat mobilitu,“ a oznámil, že Sony založí provozní společnost „Sony Mobility Inc. na jaře 2022, prostřednictvím které hodlá vstoupit na trh elektrických automobilů.


Komentáře