ČOI na Floře Olomouc nezjistila vážnější nedostatky

13. květen 2018 06:00 0 komentářů

Většina prodejců na letošním ročníku jarní Flory Olomouc neporušila zákon. ČOI Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila v rámci konání výstavy 18 kontrol a porušení legislativy v oblasti ochrany spotřebitele zjistila u 5 prodejců, tedy přibližně ve 28 % případů.

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje se při této mimořádné kontrolní akci zaměřila nejen na prodej květin, ale i na dodržování právních předpisů v restauracích, ve stáncích s občerstvením, textilem, masnými výrobky, spotřebním zbožím, bižuterií a při provozu taxislužby. Česká obchodní inspekce při některých kontrolách spolupracovala s Živnostenským úřadem Olomouc.

Inspektoři uskutečnili 18 kontrol, u kterých nebyly shledány závažnější problémy, jako například výskyt nebezpečných výrobků či falzifikátů. Porušení platné legislativy v oblasti ochrany spotřebitele bylo zjištěno u 5 prodejců, tedy přibližně ve 28 % případů, kdy například ve dvou případech neměli obchodníci při prodeji občerstvení úředně ověřené měřidlo, v jednom případě chyběla u prodávajícího viditelná cedule o zákazu prodeje alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let nebo v případě kontroly taxislužby nebyl spotřebitel řádně seznámen s cenou poskytované služby

Inspektoři za zjištěné nedostatky uložili 4 pokuty na místě v celkové výši 5 000 Kč, v jednom případě bude porušení řešeno ve správním řízení.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Každý čtvrtý prodejce o adventu porušil zákon

Mujbiz.cz , 19. leden 2019 02:00

V závěru roku 2018 uskutečnila Česká obchodní inspekce kontroly zaměřené na nabídku a prodej zboží, ...

Více 0 komentářů

Na Vysočině se prodával alkohol mladistvým

Mujbiz.cz , 17. leden 2019 15:03

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočina uskutečnila v předvánočním čase kontroly zaměře...

Více 0 komentářů

Ceny průmyslových výrobců se v roce 2018 meziročně zvýšily o 2,0 %

Mujbiz.cz , 16. leden 2019 21:00

Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,2 % a ceny stavebních prací o 0,2 %. Ceny průmysl...

Více 0 komentářů