ČOI na Floře Olomouc nezjistila vážnější nedostatky

13. květen 2018 06:00 0 komentářů

Většina prodejců na letošním ročníku jarní Flory Olomouc neporušila zákon. ČOI Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila v rámci konání výstavy 18 kontrol a porušení legislativy v oblasti ochrany spotřebitele zjistila u 5 prodejců, tedy přibližně ve 28 % případů.

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje se při této mimořádné kontrolní akci zaměřila nejen na prodej květin, ale i na dodržování právních předpisů v restauracích, ve stáncích s občerstvením, textilem, masnými výrobky, spotřebním zbožím, bižuterií a při provozu taxislužby. Česká obchodní inspekce při některých kontrolách spolupracovala s Živnostenským úřadem Olomouc.

Inspektoři uskutečnili 18 kontrol, u kterých nebyly shledány závažnější problémy, jako například výskyt nebezpečných výrobků či falzifikátů. Porušení platné legislativy v oblasti ochrany spotřebitele bylo zjištěno u 5 prodejců, tedy přibližně ve 28 % případů, kdy například ve dvou případech neměli obchodníci při prodeji občerstvení úředně ověřené měřidlo, v jednom případě chyběla u prodávajícího viditelná cedule o zákazu prodeje alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let nebo v případě kontroly taxislužby nebyl spotřebitel řádně seznámen s cenou poskytované služby

Inspektoři za zjištěné nedostatky uložili 4 pokuty na místě v celkové výši 5 000 Kč, v jednom případě bude porušení řešeno ve správním řízení.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Tržby za nepotravinářské zboží meziročně vzrostly, za potraviny klesly

Mujbiz.cz , 15. srpen 2018 04:00

Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy v červnu zvýšily reálně o 3,2 %, bez očištění o 2,0 %...

Více 0 komentářů

Domácí zdravotní péči využívá 142 tisíc pacientů

Mujbiz.cz , 13. srpen 2018 06:00

Na zdravotní péči v domácím prostředí se podle aktuálních statistik vynaložilo 6,2 miliardy korun. V...

Více 0 komentářů

Prodej alkoholu mladistvým na východě Čech se neobešel bez pokut

Mujbiz.cz , 11. srpen 2018 10:00

) Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje využila konec školního roku a prost...

Více 0 komentářů