ČOI na Floře Olomouc nezjistila vážnější nedostatky

13. květen 2018 06:00 0 komentářů

Většina prodejců na letošním ročníku jarní Flory Olomouc neporušila zákon. ČOI Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila v rámci konání výstavy 18 kontrol a porušení legislativy v oblasti ochrany spotřebitele zjistila u 5 prodejců, tedy přibližně ve 28 % případů.

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje se při této mimořádné kontrolní akci zaměřila nejen na prodej květin, ale i na dodržování právních předpisů v restauracích, ve stáncích s občerstvením, textilem, masnými výrobky, spotřebním zbožím, bižuterií a při provozu taxislužby. Česká obchodní inspekce při některých kontrolách spolupracovala s Živnostenským úřadem Olomouc.

Inspektoři uskutečnili 18 kontrol, u kterých nebyly shledány závažnější problémy, jako například výskyt nebezpečných výrobků či falzifikátů. Porušení platné legislativy v oblasti ochrany spotřebitele bylo zjištěno u 5 prodejců, tedy přibližně ve 28 % případů, kdy například ve dvou případech neměli obchodníci při prodeji občerstvení úředně ověřené měřidlo, v jednom případě chyběla u prodávajícího viditelná cedule o zákazu prodeje alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let nebo v případě kontroly taxislužby nebyl spotřebitel řádně seznámen s cenou poskytované služby

Inspektoři za zjištěné nedostatky uložili 4 pokuty na místě v celkové výši 5 000 Kč, v jednom případě bude porušení řešeno ve správním řízení.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Míra úspor domácností se zvýšila

Mujbiz.cz , 22. říjen 2018 09:00

Podle sezónně očištěných údajů úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností proti předchozímu čtvr...

Více 0 komentářů

Kontrolní akce ve Zlíně odhalila nelegální zaměstnance

Mujbiz.cz , 20. říjen 2018 08:00

Dne 2. 10. 2018 byla zahájena inspektory Oblastního inspektorátu práce pro Jihomoravský a Zlínský kr...

Více 0 komentářů

Stoupla ekonomická aktivita žen

Mujbiz.cz , 18. říjen 2018 10:00

Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sez...

Více 0 komentářů