Češi vložili do fondu ČSOB Premiéra rekordních osm miliard korun

01. February 2019 00:00 0 komentářů

Čechům zachutnaly investice. Dokazuje to rekordní úpis fondu ČSOB Premiéra společnosti ČSOB Asset Management. Během tří měsíců klienti zainvestovali téměř osm miliard korun. Výrazně přibylo i lidí, kteří investovali úplně poprvé, nebo se k investování vrátili.

„Lidé si v dnešní době uvědomují, že běžné nebo spořicí účty ke zhodnocení jejich peněz již prostě nestačí. Investování do fondů je navíc v dnešní době snadné a dostupné i pro klienty s nižšími příjmy,“ uvedla Nicole Krajčovičová, členka představenstva ČSOB Asset Management.

Celkem do fondu ČSOB Premiéra během tříměsíčního upisovacího období zainvestovaly tisíce lidí částku 7,95 miliardy korun. Fond je vhodný pro začínající a velmi opatrné investory. Jeho výhodou je rychlá dostupnost finančních prostředků, krátký investiční horizont a zajištění měnového rizika.

Úpis fondu ČSOB Premiéra byl zajímavý velkým zastoupením nových investorů, kteří upsali více než 3,1 miliardy korun. Výrazně přibývá lidí, kteří se k investování dostali poprvé, nebo se k němu po nějaké době vrátili. K investování se také čím dál častěji dostávají mladší ročníky a vkládají vyšší částky, než bylo dříve zvykem.

Dalším trendem je poměr investic mužů a žen. “Muži investují nejen o něco častěji než ženy, ale vkládají do fondů v průměru i dvakrát větší částky než ženy. Platí to jak u zkušených investorů, tak u nových, nebo vracejících se.” doplnila Nicole Krajčovičová.

Ženy, které mají zkušenosti s investicemi, vkládají do fondů průměrně zhruba 527 tisíc korun, zatímco investice jejich mužských protějšků obvykle přesahuje milion korun. U nových investorů je to podobné, neboť ženy v průměru investují více než 852 tisíc korun, oproti tomu muži přes 1,5 milionu korun.


Komentáře

RSS 

Zprávičky

Ceny zahraničního obchodu rostly

Mujbiz.cz , 21. April 2019 08:00

V únoru 2019 se vývozní ceny meziměsíčně zvýšily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,5 %. Směnné relace dosáhl...

Více 0 komentářů

Ceny elektřiny a brambor nadále rostly

Mujbiz.cz , 19. April 2019 10:00

Spotřebitelské ceny vzrostly v březnu proti únoru o 0,2 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen...

Více 0 komentářů

ČOI zajistila na tržnici ve Vyšším Brodě více než 1000 kusů padělků

Mujbiz.cz , 17. April 2019 11:00

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla na konci března mimořádnou kontrolní a...

Více 0 komentářů