Belkin BoostCharge Pro 2 v 1 podporuje technologii Qi2 a nabíjí současně iPhone a AirPods a další zařízení

30. May 2024 13:00 0 komentářů

Společnost Belkin, která je již 40 let přední značkou spotřební elektroniky, rozšiřuje nabídku nabíjecích stojanů a podložek, které podporují nejmodernější technologii Qi2. Díky bezdrátovému nabíjení Qi2 stačí položit iPhone 15 na podložku a získáte bezpečné a spolehlivé bezdrátové nabíjení.

Technologie Qi2 optimalizuje spotřebu energie a chrání životnost baterie připojeného zařízení. Belkin BoostCharge Pro 2-in-1 dokáže nabíjet s výkonem 15 W telefon iPhone 15 případně další produkty podporující Qi2 a současně výkonem 5 W a technologií Qi sluchátka AirPods. Navíc je k dispozici i výstup USB-C®.

Bezdrátová nabíjecí podložka BoostCharge Pro 2-in-1 Magnetic Wireless Charging Pad Qi2 15W

Bezdrátové nabíjení iPhonu technologií Qi2 a výkonem až 15 W Qi2 optimalizuje spotřebu energie a chrání životnost baterie Snadná spolupráce s Qi2 pomocí magnetického připojení Kompaktní design pro přenášení Nabíjí AirPods výkonem až 5 W pomocí technologie Qi Výstup USB-C s výkonem 5 W pro nabíjení dalších zařízení Součástí balení je 30W napájecí zdroj a kabel USB-C na USB-C Bezpečnost zajištěna přísným testováním a špičkovým hardwarovým provedením Obal 100% bez plastů Vyroben z recyklovaných materiálů

Více o technologií Qi2

Qi2 je nejnovější a nejmodernější dostupná technologie bezdrátového přenosu energie do zařízení. Qi2 funguje s iPhonem 15 a dalšími zařízeními podporujícími Qi2 a nabízí bezpečné magnetické spojení, rychlejší nabíjení a přenos většího množství energie. Qi2 také optimalizuje spotřebu energie a chrání životnost baterie. Technologie Qi2 byla vyvinutá konsorciem Wireless Power Consortium (WPC), jehož členem je i společnost Belkin, a představuje nejnovější standard v technologii bezdrátového nabíjení. Poskytuje až 15W nabíjecí výkon a využívá magnetické spojení k výraznému zvýšení rychlosti nabíjení. Srdcem Qi2 je magnetický napájecí profil (MPP), který vyvinula společnost WPC na základě technologie MagSafe společnosti Apple. Qi2 je ale otevřený všem výrobcům zařízení jako průmyslový standard, zatímco MagSafe je určen pro zařízení Apple. Qi2 bude dostupnější pro různé značky chytrých telefonů a operační systémy. V čínštině znamená Qi [čí] energii.

Výhody bezdrátového nabíjení Qi2

Rychlost: Zdaleka největší výhodou je, že Qi2 nabíjí mnohem rychleji než jeho předchůdce Qi. Qi2 nabíjí až 15 watty, zatímco Qi nabíjí od 5 do 15 wattů. Větší výkon znamená rychlejší nabíjení. Ale rychlost je jen začátek. Díky důmyslnému využití magnetů je nabíjení mnohem účinnější a vytváří mnohem méně tepla, protože nabíjecí cívky jsou vždy správně vyrovnané.

Bezpečnost: Qi2 se snaží optimalizovat využití energie, minimalizovat dobu nabíjení a chránit životnost a integritu baterie zařízení. Standard zahrnuje vylepšenou detekci cizích předmětů, která zajišťuje, že se nabíjejí pouze kompatibilní zařízení, a minimalizuje se riziko nehod nebo poškození. Fungovat budou pouze certifikovaná zařízení Qi2. Pokud není zařízení certifikováno, může se výkon nabíjení lišit.

Kompatibilita: Qi2 bude zpočátku kompatibilní s vybranými zařízeními iPhone 15, iPhone 14, iPhone 13 a dalšími zařízeními kompatibilními se standardem MagSafe, ale je k dispozici výrobcům zařízení se systémem Android pro integraci do jejich budoucích zařízení.

Výhled do budoucna: Qi2 umožní inovace nových produktů i v jiných ohledech. Funkce magnetického zámku bude podporovat nové tvarové faktory produktů, jako je například náhlavní souprava AR/VR. Bude také podporovat nové typy příslušenství, které se magneticky připevní k zadní straně telefonu, například přídavnou baterii.

Udržitelnost: Nabíjecí kabely mají tendenci se opotřebovávat kvůli mechanickému namáhání při každodenním připojování a odpojování a končí jako odpad na skládkách. Bezdrátové nabíječky toto mechanické namáhání eliminují a neopotřebovávají se, čímž se snižuje množství zbytečného odpadu.

Cena a dostupnost

Bezdrátová nabíjecí podložka BoostCharge Pro 2-in-1 Magnetic Wireless Charging Pad Qi2 15W

je k dispozici u vybraných prodejců a prodejců ve dvou variantách (bílá a černá).

Doporučená koncová cena je 1 990 Kč. Produkty Belkin jsou k dostání mimo jiné prostřednictvím Smarty.cz a iStores.cz.

Výhradním distributorem značky Belkin pro Českou republiku je SWS a.s. a AT Computers a.s.

https://www.belkin.com/2-in-1-magnetic-wireless-charging-pad-with-qi2-15w/P-WIZ021.html

https://www.belkin.com/company/blog/what-is-qi2-wireless-charging-and-why-you-want-it/


Komentáře