Atos vyvíjí palubní systém zdravotních záznamů pro vozy madridské zdravotnické záchranné služby

30. November 2022 19:51 0 komentářů

Společnost Atos bude dodávat řešení pro vozy madridské zdravotnické záchranné služby Samur-Protección Civil. Nové řešení se skládá z tabletu a počítačové aplikace označované jako palubní systém elektronických lékařských záznamů (EMR), kterou společnost Atos nasadila ve všech sanitních vozech RZP služby Samur-Protección Civil. Projekt řeší potřebu lepšího sledování stavu a efektivnějšího ošetření pacientů převážených na pohotovost.

Po převzetí urgentního pacienta záchranáři jednoduše zaznamenají údaje o jeho stavu do aplikace ještě před příjezdem do nemocnice. Lékař a další zdravotní personál na příjmu má již veškeré údaje k dispozici a může se rychleji věnovat ošetření. Tyto informace si může zdravotnický personál nemocnice předem vytisknout. Posléze je může zpřístupnit i pacientovi. Dosud záchranný tým vyplňoval papírovou zprávu, kterou bylo nutné naskenovat a spojit s údaji o ošetření.

„Tento systém splňuje moderní požadavky na zdravotnictví. Funguje rychle, propojuje informace z různých zdrojů a zároveň je bezpečný. Lékařům a záchranářům tak umožňuje plně se soustředit na to, co je jejich práce, tedy léčit a zachraňovat. Věřím, že se nám podobné aplikace podaří implementovat i v některých českých nemocnicích,“ říká Jan Váša, specialista na kyberbezpečnost ze společnosti Atos IT Solutions and Services.

Aplikace EHR vyvinutá společností Atos nabízí funkce:

• Vykazování a klasifikace údajů - lékařský tým zadává veškeré údaje o péči jako vstupní vyšetření (celkové, analytické, respirační, kardiovaskulární...), použité techniky (zprůchodnění dýchacích cest, umělá ventilace...), medikace (tekutiny, léky...) - ale také klinickou a ošetřovatelskou anamnézu se zprávou o převozu do nemocnice nebo o propuštění pacienta.

• Možnost snadného tisku a propojení dat - díky přenosné tiskárně lze lékařskou zprávu vytisknout přímo na místě zásahu. Tablet lze také propojit se zdravotnickým vybavením sanitky: analyzátorem krve a defibrilátorem/monitorovacím zařízením, což umožňuje automatické načítání veškerých údajů a naměřených hodnot včetně EKG do aplikace a databáze. Informace se předávají do aplikace EHR, přičemž k navázání spojení se zdravotnickými přístroji stačí několik jednoduchých kroků.

Aplikace EMR má také dotykové rozhraní a její design společně vyvinuli technici společnosti Atos, DGEPC a multidisciplinární tým služby Samur P.C.

Tento nový systém začnou brzy používat také základní záchranné jednotky Samur-Civil s osádkou bez lékaře, se specifickými funkcemi přizpůsobenými povaze jejich práce.

Generální ředitelství pro mimořádné události madridské městské rady (DGEPC) zadalo společnosti Atos vývoj tohoto nového řešení ve veřejném výběrovém řízení s ohledem na rozsáhlé zkušenosti a znalosti jejích technických týmů v oblasti projektů souvisejících s mimořádnými událostmi, protože Atos již poskytuje svá řešení dispečinku integrovaného záchranného systému (linka 112) v Extremaduře a dispečinku záchranné služby Samur-Civil.


Komentáře