Acer představuje nové počítače Swift Go s umělou inteligencí a procesory Intel Core Ultra

31. January 2024 13:54 0 komentářů

Společnost Acer rozšířila svou řadu tenkých a lehkých notebooků Swift o nové procesory Intel® Core™ Ultra s první neuronovou procesorovou jednotkou (NPU) Intel a integrovanými možnostmi akcelerace umělé inteligence. Nové notebooky Swift jsou nyní ještě výkonnější, schopnější a intuitivnější, což se hodí pro tvorbu obsahu, práci ve škole, práci v kanceláři, nebo i hraní. Jejich výkonné zpracování a funkce s podporou umělé inteligence ještě více zvyšují použitelnost notebooku.

„Poté, co jsme minulý měsíc představili naše první notebooky s procesorem Intel Core Ultra, uvádíme na trh více produktů řady Swift, abychom umožnili širšímu okruhu zákazníků využívat špičkové notebooky a technologie s podporou umělé inteligence pro zajímavější a efektivnější používání počítače,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Products Business, Acer. „Tyto notebooky jsou navíc vybaveny působivými aktualizacemi, které zákazníkům pomáhají dělat více věcí - a dělat je ještě lépe.“

„Díky intenzivní technické spolupráci se společností Acer se zaměřujeme nejen na procesor, ale i na energetickou účinnost, grafiku a využití umělé inteligence. Notebooky Acer Swift Go a Acer Swift X 14 jsou vynikajícími příklady počítačů s umělou inteligencí dodávaných na trh, které jsou poháněny procesory Intel Core Ultra a vybaveny zcela novým NPU umožňujícím AI v klientovi. Jsme nadšeni, že si naši zákazníci mohou vyzkoušet lepší práci, produktivitu a kreativitu, kterou tyto počítače s umělou inteligencí přinášejí,“ řekl Jim Johnson, senior viceprezident a generální ředitel Client Business Group společnosti Intel.

Nové notebooky Acer Swift Go 16 (SFG16-72) a Swift Go 14 (SFG14-73), ověřené jako notebooky platformy Intel Evo, jsou poháněny novými procesory Intel Core Ultra a integrovanými grafickými procesory Intel Arc, které poskytují žádané spojení špičkového výkonu a celodenní výdrže baterie až 12,5 hodiny[2] u 14“ a 10,5 hodiny u 16“ modelu.

Další změny týkající se zlepšení uživatelského zážitku z práce na počítači vznikly díky funkcím s podporou umělé inteligence. Řada notebooků Swift Go je tak ještě atraktivnější. Jediné kliknutí na speciální klávesu Copilot na notebooku zajistí snadný přístup k systému Copilot v systému Windows. Díky funkci Copilot v systému Windows mohou uživatelé využít sílu umělé inteligence k optimalizaci času stráveného při práci, tvorbě a hraní. Oba počítače s umělou inteligencí se také pyšní webovou kamerou s rozlišením 1440p QHD a technologií TNR, která se stará o vyšší kvalitu obrazu – ve spojení s funkcemi určenými pro videohovry Acer PurifiedView s podporou umělé inteligence, včetně rozostření pozadí, automatického rámování a očního kontaktu. Webovou kameru doplňuje technologie Acer PurifiedVoice 2.0 s funkcí redukce šumu AI, která ve spojení se třemi mikrofony zachycuje čistý a jasný zvuk a redukuje šum na pozadí a hlasy mimo reproduktor. Přidaná technologie Intel Wi-Fi 7 přináší až 2,4× rychlejší připojení k internetu než Wi-Fi 6E[4] a udržuje notebooky ve spojení, když je to nejdůležitější.

Oba notebooky vynikají tenkým a lehkým hliníkovým šasi řady Swift, které lze otevřít do úhlu 180 stupňů, položit na plocho a snadno tak pracovat. Swift Go 14 je u některých modelů vybaven volitelným osvětleným touchpadem s více ovládacími prvky, který umožňuje přímé multimediální příkazy, a touchpadem OceanGlass, který dále zajišťuje plynulé a produktivní posouvání. Oba touchpady se také mohou pochlubit o 44 % větší rolovací plochou,[5] což je vhodné pro životní styl na cestách a skrolování bez použití myši. Modely Swift Go jsou navíc nyní vybaveny nejnovějším systémem Intel Unison 2.0, který umožňuje rychlé a snadné propojení notebooku s jinými zařízeními Android nebo iOS[6].

Nová zařízení Swift Go jsou stejně jako jejich předchůdci vybavena živými, barevně bohatými displeji OLED se špičkovým jasem 500 nitů, 100% barevným rozsahem DCI-P3 a certifikací DisplayHDR™ True Black 500. Na 16palcovém 3,2K OLED displeji modelu Swift Go 16 s rozlišením 3200 x 2000 a obnovovací frekvencí 120 Hz je obraz živý a detailní, zatímco Swift Go 14 představuje 14palcový 2,8K OLED displej s rozlišením 2880 x 1800 a obnovovací frekvencí 90 Hz. Oba modely jsou vybaveny certifikátem TÜV Rheinland Eyesafe® pro displeje, který pomáhá snižovat namáhání očí. Navíc jsou vybaveny možností dotykového displeje WUXGA, který umožňuje zadávání údajů dotykem a perem, což je užitečné zejména při psaní poznámek a skicování.

Kromě toho notebooky Swift Go nyní podporují až 32 GB paměti LPDDR5X a až 2TB SSD PCIe Gen 4 s možností rozšíření pomocí dvou slotů. V neposlední řadě jsou zařízení vybavena nejnovější nabídkou portů pro připojení k periferiím a displejům, včetně dvou portů USB typu C s rozhraním Thunderbolt™ 4 - oba nabízejí rychlé nabíjení, port USB typu A s možností offline nabíjení, HDMI 2.1 a čtečky karet microSD. Notebooky jsou také vybaveny technologií Bluetooth LE Audio pro vylepšený bezdrátový zvuk.

Acer Swift X 14 - počítač s umělou inteligencí a displejem ověřeným Calmanem pro tvůrce a studenty Nový notebook Acer Swift X 14 (SFX14-72G) rozšiřuje tradici umožňující různým uživatelům využívat výkonné kombinace a úžasné displeje, nyní s nejnovějšími procesory Intel Core Ultra, grafickými procesory NVIDIA GeForce RTX 40 Series Laptop a nově ověřeným 2,8K OLED panelem Calman. Prémiový notebook poháněný novými procesory Intel Core Ultra řady H a grafickými procesory až NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop umožňuje rychlejší pracovní postupy s umělou inteligencí pro kvalitnější živé vysílání, střih videa a 3D vykreslování. Technologie NVIDIA DLSS 3.5 přináší rekonstrukci paprsků pomocí AI pro zvýšení světelných efektů a rozlišení v graficky náročných hrách a aplikacích. Swift X 14 je navíc ověřený NVIDIA Studio, optimalizovaný s předinstalovanými ovladači NVIDIA Studio a obsahuje integrovaný systém Copilot ve Windows (se speciální klávesou Copilot), který využívá sílu umělé inteligence a pracuje společně s uživateli při navigaci jejich zařízení a aplikací.

14,5palcový 2,8K displej OLED ověřený společností Calman zajišťuje působivou přesnost barev s Delta E<2 u animací, fotografií a videa, takže tvůrci a profesionálové mohou oživit své návrhy. Výrazné barvy se na displeji OLED snoubí s neuvěřitelnou čistotou díky schopnosti 100% barevného rozsahu DCI-P3, vysokému kontrastu a špičkovému jasu 500 nitů s certifikací VESA DisplayHDR TrueBlack 500. Displej je vybaven technologií Acer Light Sensing, která živě přizpůsobuje teplotu barev a jas podle světelných podmínek. A konečně, obnovovací frekvence 120 Hz zajišťuje plynulý a zvýšený zážitek ze sledování videa a zábavy. Kromě tvorby obsahu je Swift X 14 připraven i na náročné pracovní a školní úkoly. Konference jsou bezproblémové a efektivní díky kombinaci webové kamery s rozlišením FHD, která je vybavena funkcí časové redukce šumu (TNR) s umělou inteligencí, a také technologií Acer PurifiedView a PurifiedVoice 2.0 s technologií AI Noise Reduction, třemi mikrofony pro lepší snímání zvuku pro ostrou vizuální a zvukovou čistotu. Nejnovější porty a možnosti připojení - duální port USB typu C, HDMI 2.1 port a čtečka karet MicroSD, stejně jako Wi-Fi 6E a Bluetooth LE Audio - zajišťují funkčnost a připojení zařízení, zatímco pokročilé tepelné technologie - velký ventilátor, dvě měděné tepelné trubice D6 a vyhrazený přívod vzduchu do klávesnice - pomáhají udržovat notebook v chladu. Swift X 14 je také dobře vybaven až 32 GB paměti LPDDR5X a až 1 TB PCIe Gen 4 SSD.


Komentáře